Posilování a cvičení jako prostředek proti jarní únavě

Co je to jarní únava? Přesnou definici sice v encyklopedii nenajdete, ale přesto jde o často skloňovaný termín. V podstatě se jedná o důsledek dlouhé zimy, kdy je organismus v určitém útlumu. Netýká se to všech, ovšem většina lidí během zimních měsíců skutečně spíše odpočívá. Zvolňují dokonce i milovníci sportování, což se na jaře projevuje ochablými svaly i špatnou náladou. Je to i váš případ? Pokud s přicházejícím jarem cítíte nechuť k jakýmkoliv aktivitám, měli byste své tělo nastartovat kombinací zdravého jídelníčku, otužování a cvičením.

Kdy nemá jarní únava šanci?

Jedinci se silnou imunitou netuší, proč se kolem jarní únavy dělá takový povyk. Takových lidí je ovšem poměrně málo. V čem však spočívá jejich tajemství – jak svou imunitu posílili natolik, že ji nerozhodí ani chladné měsíce?

Jarní vyčerpání

K nejdostupnějším a zároveň nejefektivnějším metodám posílení imunity je celoroční otužování. Budete-li se otužovat několikrát denně, posunete obranyschopnost vašeho organismu na další úroveň.

Dalším důležitým faktorem je spánek a odpočinek. Nedostatek spánku vede k oslabení imunity i k nepozornosti a dalším neduhům. V konečném důsledku tak tělo nefunguje zdaleka tak dobře, jako kdyby mělo spánku dostatek.

Začněte chodit do posilovny

Odborníci z Kentoya Fitness (oblíbená posilovna Praha 10) mají jasno. Překonáte-li počáteční lenost, zaručeně na jarní únavu vyzrajete. Jen málokteré opatření je tak účinné jako pravidelné protahování celého těla. Posilováním zhubnete nadbytečné kilogramy, posílíte svaly a naladíte se na správnou vlnu. A zlepší se také obranyschopnost vašeho organismu.

Efektivní posilování

Únavu vyžene i sluníčko

Bez slunečních paprsků to zkrátka najde. Potřebujeme je, protože bez nich propadáme smutku a depresi. Takže kdykoliv to jen bude možné, vytáhněte paty z domu a dopřejte si pořádnou porci vitamínu D. V případě špatného počasí můžete kdykoliv navštívit solárko. Třeba moderní solárium Praha v Kentoya Fitness.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno