Domů Cvičení Posilování Posilování břicha

Posilování břicha

Břicho je takový středobod našeho těla, proto je posilování břicha tak důležité. Vybrali jsme pro vás ty nejlepší cviky pro posilování břicha. V článku najdete také video o posilování břicha.

Kdo by nechtěl mít pěkné vytvarované břicho ? Myslím, že každý by chtěl mít vytvarované břicho z šesti políčky. Například na pláži je vidět v plné kráse, jaké má kdo břicha. Zařaďte do svého tréninku cviky na břicho a začněte na svém břichu pracovat.

Posilování břicha – upravte zároveň stravu

Aby byly výsledky vašeho posilování břicha vidět je důležité patřičně upravit stravu. Protože pod vrstvou tuku nepůjdou žádné břišní svaly.  S úpravou stravy by vám mohl pomoci článek s názvem hubnutí jídelníček. Můžete také vyzkoušet nové dietní recepty.

Posilování břicha výběr cviků

Na posilování břicha vybírejte cviky tak, abyste procvičly celé břicho. Tedy přímý sval břišní, vnitřní šikmý sval břišní, přimý sval břišní a sval pyramidový.

Cviky na břicho je důležité provádět se zakulacenými zády! Dávejte si na to pozor, většina lidí v tomto dělá chybu.

Zkracovačky
Zkracovačky jsou skvělé na posilování břicha především na přímý sval břišní.
Provedení zkracovačky: Ležíte na zemi a máte ruce za hlavou, ruce ale nespojujte.
Při provedení cviků přibližujete hlavu ke kolenům.

Jiná varianta zkracovaček video

Sedy lehy
Sedy lehy patří mezi doslova legendární cviky na posilování břicha. Kdo by neznal sedy lehy ze školních čas, kdy se prováděly na počet opakování.

Při cvičení se však radši zaměřte na techniku provedení, než na počet opakování. Důležité je naprosto technicky správné provedení sed lehů.

Lehnete si na záda, kolena máte ohnutá. Ruce máte překřížené na prsou. Nohy nechte volně na zemi (bez držení či zapírání noh). Se zakulacenými záda zvedněte záda ze země. Střídejte strany.

Posilování břicha videa jako inspirace

Podívejte se na jednotlivá videa o posilování břicha, kde můžete získat inspiraci k novým cvikům, které jste dosud neznaly.

BEZ KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno