Posilování břišních svalů

Zaměříme se na posilování břišních svalů. Břišní svaly se spolu se zadovými svaly  se podílí na správném držení těla. Představíme si cviky na posilování břišních svalů, ať už doma či ve fitnesscentru.

Posilování břišních svalů nám může pomoci se dopracovat vyrysovanému břichu ( 6 buchtiček), které nám bude každý závidět. Při posilování břišních svalů je důležité se zaměřit především na tyto svaly: přímý sval břišní, šikmý sval břišní.

Posilování břišních svalů cviky

Připravily jsme pro vás výběr nejlepších cviků pro posílení vašich břišních svalů. Vysvětlíme popis provedení jednotlivých cviků na břišní svaly + doplníme fotkou s provedením samotného cviku.

Sed – leh
Naprosto základním cvikem pro posilení břišních svalů jsou sedy lehy. Většina z nás, zná lehy sedy již ze základní školy. Kdy se většinou měří počet opakování lehů sedů za 1 minutu. Ověřuje se tak síla břišního svalstva.

Provedení Sed -leh: Nachystáme si nějakou podložku na cvičení, aby nás na zemi nic netlačilo. Lehneme si na podložku na záda. Nohy pokrčíme v kolenou a naše chodidla pevně přitiskneme k zemi a budeme se je znažit při dělání cviku nezvedat. Ruce si dáme překřížené na prsa. Zvedáme postupně záda s podložky až do výchozí pozice. Poté se vracíme zpět. Cvik provádíme do doby než nás začnout pálit břišní svaly.

Lehy sedy se mohou provádět také tak , že máme nohy zapřené o nějakou těžkou překážku ( žebřiny, někdo nám může nohy držet atd.)

Foto cviku Sed – Leh
Posilování břišních svalů

Varianta lehů sedy – kdy jsou rauky za hlavou ( v žádném případě je nespojujte.
Zkracovačky
Dalším výborným cvikem na posílení břišních svalů jsou zkracovačky. Zkracovačky zapojí do akce především spodek břicha.

Provedení cviku :Lehneme si na záda a ruce dáme za hlavu, ale ruce nespojujeme abysme nepřetěžovali krční páteř.  Ramena přibližujeme ke kolenům. Při záběru vydechujeme. A pohyb opakujeme.

Foto cviku zkracovačky:
Přednožování na hrazdě
Dalším cvikem pro posílení břišních svalů je přednožování na hrazdě.

Provedení cviku: Zavěsíte se na hrazdu a zvedáte kolena co nejvýš vám to jde.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno