Posilování ramen

Posilování ramen je často neprávěm opomíjené, v článku se dozvíte jak by mělo vypadat vaše posilování ramen a jaké cviky by jste měli zařazovat do svého tréninku. V článku najdete i video ukázky.

Ramena patří mezi velké svalové partie, pokud se chcete dozvědět více o anatomie ramen tak se podívejte na náš předchozí článek anatomie ramen. Šířka vašich ramen je do určité míry daná geneticky, ale i na šířce ramen můžete postupně zapracovat. Ramena necvičte v tréninku ve kterém cvičíte i hrudník (prsa). Tyto dvě partie není dobré kombinovat. Protože při cvicích na hrudník se často zapojují i ramena.

Vybrané cviky na posilování ramen

Cviků na ramena je opravdu hodně. Představíme si hlavně ty základní a účinné cviky na ramena.

Tlaky s velkou činkou
Různé tlaky s činkou patří k základním cvikům pro rozvoj ramen. Bez tlaků se prostě neobejdete. Můžete je provádět v sedě nebo ve stoje. Je však důležité aby jste se neprohýbaly !
Provedení tlaků s činkou ve stoji: velkou činku držíte nadhmatem a opřete jí o hrudník. Činku zvedáte nahoru, při záběru je výdech.

Různé tlaky s činkou pro inspiraci video:

Upažování s jednoručkami
Upažování s jednoručkami je dobrým cvikem pro posilování ramen. Tento cvik je zaměřen především na deltové svaly.
Upažování s jednoručkami provedení cviku: Nachystejte si dvě jednoručky. Do každé ruky si vemte jednu. Paže máte u těla. A upažujete vždy do vodorovné polohy. U tohoto cviku je velmi důležité správné provedení cviku, hodně lidí tento cvik provádí zcela špatně.

Video upažování s jednoručkami + přítahy k bradě

Videa pro inspiraci posilování ramen – další cviky

Jiří Borkovec – trénink ramen – Fitness Aquapalace Praha

EDUARD SCHONIGER – posilování ramen

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno