Posilování zad

Posilování zad vám pomůže nejen zpevnit tělo, ale zlepší také držení těla a je to dobrá prevence proti bolestem zad. V článku najdete jednotlivé cviky na posilování zad. V samotném článku jsou i vdea z provedením jednotlivých cviků.

Posilování zad se používá nejen k posílení zádových svalů. Každý pořádný chlap by chtěl mít záda ve tvaru „V“. Posilování zad nám pomáhá také v posilování středu těla, takže výsledkem je také lepší držení těla a díky tomu nás poté nebolí záda. V dnešní době si hodně lidí ztěžuje na bolesti zad, většinou by tyto bolesti šli vyřešit správným posilováním zad.

Rozvičení před posilováním zad

Před tím, než přejdete na samotné posilování zad s činkami se musíte nejprve dobře prohřát. Na prohřátí postačí 5 -10 minut. Můžete použít třeba rotoped, běh na pásu či veslo. Poté přejděte k protahování vašich svalů. Důležité je svaly protahovat až po důkladném zahřátí svalů.

Nejlepší cviky na posilování zad

Níže vám uvedeme jednotlivé nejlepší cviky na posilování vašich zad. Pojďme tedy na to !

Shyby naširoko
Shyby naširoko jsou dobré zejména na posilování šířky vašich zad. Skvěle budejí tzv. V tvar zad.
Shyby naširoko provedení: Na hrazdě se držte širokým úchopem. Samotný shyb provádějte až nahoru. Při záběru vydechujete. Začátečníci mohou místo shybů volit stahování kladky. Více o shybech se dozvíte v článku shyby.

Shyby provedení video:

Mrtvý tah
Mrtvý tah je skvělý cvik nejen pro posilování zad. Mrtvý tah zapojí téměř celé tělo a řadí se mezi komlexní cviky.
Mrtvý tah provedení: Jdete do dřepu a rukama chytíte velkou činku na větší šířku ramen. Přes holeně zvedejte nahoru. U kolen se začnou zapojovat záda. V konečné pozici chvíli setrvejte. U mrtvého tahu je důležité provádět cvik správnou technikou. Přečtěte si také článek o mrtvém tahu.

Mrtvý tah provedení video:

Inspirace por posilování zad video

Podívejte se na video z posilováním zad. Může vám posloužit jako inspirace pro vaše tréninky zad.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno