Jak udělat provaz: návod jak se naučit provaz

Jak se naučit provaz?

Jak se naučit provaz?

Mám pro Vás dvě zprávy – ta dobrá je, že to zvládne téměř každý. Ta špatná ale je, že to jinak než tvrdým a pravidelným tréninkem nepůjde.
Než přistoupíte k samotnému protahování a nácviku provazu, pořádně se zahřejte (proběháním, proskákáním –dle chuti) A jdeme na to!!
Začněte předklony – an, čtete správně. Ačkoliv se to může jevit podivné, předkony jsou skutečně důležité! Protáhnete si při nich totiž zadní stranu stehen a to je právě ta část, kterou při nácviku provazů budete potřebovat (mimo jiné)

Postavte se, dejte kolena k sobě a přitáhněte jednu nohu nahoru (kolena stále u sebe) chyťte si kotník a pokrčenou nohu přitahujte směrem dozadu. Měli byste cítit tlak v přední straně stehna.
K dalšímu protahovacímu cviku budete potřebovat nejlépe žebřiny (ale okenní parapet vám poslouží stejně dobře). Postavte se k žebřinám (parapetu…) a jednu nohu položte na žebřinu ve výši vašeho pasu. Obě nohy (stojná i zvednutá) jsou natažené. Snažte se předklánět – nejprve k noze na žebřině, potom i ke stojné noze. Tento cvik opakujte ve dvou pozicích – nejprve bokem k žebřinám (takže noha je unožená) a potom čelem k žebřinám, takže noha je přednožená). Tento cvik Vám pomůže výšit rozsah pohybu, protáhnete se a uvolníte, což vede k tomu, že by Vám měl jít provaz lépe

Postavte se do stoje roznožného a jednu nohu pokrčte (na tuto pokrčenou nohu také přeneste váhu) Měli byste cítit mírnou bolest (tlak) ve stehnu. Nyní se přetočte, tak, že budete mít stále váhu na pokrčené noze, ta teď bude ale mírně přednožená a natažená noha bude naopak zanožená. Snažte se mírně pružit a dostat se co nejníže mezi nohy. Až se dostanete do pozice, kdy budete pociťovat bolest, chvilku v ní setrvejte a potom se pomaličku (opravdu důležité, jinak má cvičení mnohem menší efekt!!) narovnejte. To samé opakujte i na druhou nohu.

Dalším cvikem je potom vlastní provaz. Snažte se do této pozice dostat a potom se snažte v ní alespoň chvíli vydržet.

Postupem času by to mělo jít níž a níž. Nezapomínejte, že všechno musí jít pomalu a postupně, jinak si koledujete o nepříjemné natažení či dokonce natržení svalu, které je bolestivé a dlouho se léčí.
Tak hodně úspěchů 🙂

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno