Ryba mahi mahi

Máte rádi mořské ryby a rádi byste sáhli po něčem opravdu exotickém? Pak jednou z možností může být ryba mahi mahi, která se stala vyhledávanou po celém světě, u nás však stále nemá pevné místo.

Ryba mahi mahi nese také řadu dalších označení. Pokud někdy uslyšíte zmínku o zlaku nachovém, koryféně či dorádě, vězte, že vždy jde o tu samou rybu, skrytou jen pod různým označením. Ryba mahi mahi je dravá a vyskytuje se po celém světě v teplých mořích. Dospělý jedinec váží mezi 7 až 13 kilogramy a měří na délku asi jeden metr. Zploštělé tělo, žluté až oranžové zbarvení na bocích, velká hřbetní ploutev. Taková je základní charakteristika ryby.

Kde koupit mahi mahi rybu

RybáříMahi mahi ryby jsou stále vyhledávanější, a to po celém světě. Bohužel, dostat se k tomuto typu ryb u nás nemusí být vůbec snadné. Pokud navštívíte české supermarkety, s největší pravděpodobností na mahi mahi rybu nenarazíte, a to ani v mraženém stavu. Jedinou možností, kde tento typ ryby sehnat, je prodejna s mořskými rybami, rybárna. V takových specializovaných prodejnách mají k dispozici prakticky všechny dostupné mořské ryby, hlavní výhodou je přitom jejich čerstvost. Při nákupu v takovém obchodě však počítejte s vyšší cenou. Pokud však toužíte po nové chuti a ryby milujete, mahi mahi byste měli alespoň jednou vyzkoušet.

Recepty na mahi mahi rybu

Pokud se vám podaří získat kvalitní kus mahi mahi ryby, máte vyhráno. Její příprava totiž nevyžaduje žádný zvláštní um, rybu navíc pravděpodobně koupíte již připravenou na filety, se kterými se pracuje velmi snadno. Svou chutí pak mahi mahi ryba připomíná kuřecí či krůtí maso a není cítit po rybině. Je tak vhodnou volbou i pro ty, kteří nemají rádi výraznou rybí chuť.

Smetanová omáčka s česnekem a mahi mahi rybou

Svou chutí se mahi mahi ryba skvěle hodí ke smetanově-česnekové omáčce. Omáčku si připravíte smíchání kelímku sladká a kelímku zakysané smetany s jedním vejcem a najemno nasekaným nebo prolisovaným česnekem. Promíchejte. Mahi mahi rybu pak nakrájejte na kostky, osolte a opepřete. Takto připravenou ryby naskládejte do zapékací misky na plátky cibule a zalijte vytvořenou omáčkou. Nechte v troubě zapékat asi 40 minut. Ideální teplota je v rozmezí 180-200 °C.

Způsobů, jak připravit mahi mahi rybu, je velké množství. V podstatě můžete použít jakýkoli recept na mořskou rybu. Pokud vám u ryb vadí přítomnost kostí a riziko jejich uvíznutí v krku, u tohoto typu ryby problém odpadá. Ryba totiž obsahuje jen velké kosti, kterých si na první pohled všimnete a snadno odstraníte. Mahi mahi ryba se v našem prostředí pravděpodobně nestane nejvyhledávanější, byla by škoda ji nikdy neochutnat.

BEZ KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno