ŠONKA BY RÁD VYLOUPIL MANHATTAN

New York (USA) – Tak tohle Socha svobody ještě nezažila. A stejně tak celý New York. Přímo v jeho srdci, kousek od proslulého Manhattanu se na obloze rozpoutá peklo. Stojatý vzduch přijela
rozčeřit letecká závodní elita. Red Bull Air Race New York začíná!

ŠONKA BY RÁD VYLOUPIL MANHATTAN

Pořádatelé čekají návštěvu kolem půl milionu lidí. Tuhle závodní show s takovými kulisami si lidé nenechají ujít. A český pilot Martin Šonka je u toho. Ba co víc. Ze startovního pole z různých důvodů odpadli tři piloti, české eso tak má jistotu hlavního závodu. V trénincích za ostatními nějak nezaostával. Letadlo je vyladěné, nalétané zkušenosti z předchozích závodů jsou vidět.
Teď už jen potvrdit tohle všechno prvními body. “

Samozřejmě je to nádhera. Tenhle závod je svátkem pro nás pro všechny. Sice není moc času se kochat, ale tu speciální atmosféru tady vnímají všichni,“ tvrdí Šonka. Trať je umístěná na velmi malém prostoru, je hodně technická. A právě to by mu mohlo sedět. „ Rozdíl mezi výkony jednotlivých letadel se na takové trati smazává, ale musím zůstat skromný. V trénincích jsme létali srovnatelné časy s ostatními, tak uvidíme. Chce to nechybovat a doufat také trochu v zaváhaní ostatních, “ je v úvahách nad bodovým ziskem opatrný.

První ostré lety čekají piloty v sobotní kvalifikaci, kde se válčí o jeden bod do celkového pořadí. A také je důležité zvednout si sebevědomí pro závod.
Povede se to i Šonkovi…?

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno