Sportovní podlahy musí něco vydržet

Při vybavování posilovny či tělocvičny se obvykle přemýšlí primárně nad tím, jaké se zakoupí branky, koše, cvičící stroje a další výbava. Správně by se ale mělo začít hezky od podlahy. Právě ta chrání všechny návštěvníky před uklouznutím a musí být odolná vůči těžkému vybavení.

Pro sportovní podlahy se používají specifické materiály. V posilovnách se často setkáte s PVC dlaždicemi, které odolají i spadlé čince a dobře se čistí. Jaká podlahová krytina se však hodí do tělocvičny?

sportovní podlaha

Podlaha do tělocvičny by měla být univerzální

Ve školních a jiných tělocvičnách se už dlouhou dobu úspěšně používají palubky. Nejde však jen tak o ledajaký typ palubek. Musí být dostatečně tlusté, aby odolaly všemu tomu běhání a skákání. Povrch by měl být ošetřen, ať jej nepoškrábou florbalové hokejky ani neponičí koza, kterou si děti na hodině budou stěhovat přes půl tělocvičny. Prostě a jednoduše, sportovní podlahy musí být připraveny na vše. Jediné, co vážně nezvládají, je vlhkost. S tou se v tělocvičně nepočítá.

Vícevrstvé podlahy Junckers jsou pro tělocvičny stvořené

V případě domácnosti si klidně nechte navrhnout nápadité podlahy na míru, v tělocvičně ale raději neriskujte a sáhněte po osvědčeném řešení. To představují i podlahy Junckers z masivního dřeva. Vyrábí se v tloušťce až 22 mm, jsou velmi stabilní a již od výroby mají ošetřený povrch. Myslí se i na lajny, ty se dají bez problémů aplikovat na horní vrstvu podlahy.

Podlahy Junckers se využívají nejen ve školních tělocvičnách, ale i na profesionálních sportovištích. Většina systémů Junckers je certifikována také pro profesionální soutěže FIBA. Cenově nedostupné však nejsou. Podlahu profesionálů může mít v tělocvičně také obyčejná základní škola. Instaluje je například plzeňská firma PARKETCENTRUM, která se zabývá podlahami a nabízí například renovace parket Plzeň. Také podlahy Junckers se dají využít při renovaci stávající podlahové krytiny. Více informací najdete na www.parketcentrum.cz.

Diskuse - zanechat komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here