Sportovní podlahy musí něco vydržet

Při vybavování posilovny či tělocvičny se obvykle přemýšlí primárně nad tím, jaké se zakoupí branky, koše, cvičící stroje a další výbava. Správně by se ale mělo začít hezky od podlahy. Právě ta chrání všechny návštěvníky před uklouznutím a musí být odolná vůči těžkému vybavení.

Pro sportovní podlahy se používají specifické materiály. V posilovnách se často setkáte s PVC dlaždicemi, které odolají i spadlé čince a dobře se čistí. Jaká podlahová krytina se však hodí do tělocvičny?

sportovní podlaha

Podlaha do tělocvičny by měla být univerzální

Ve školních a jiných tělocvičnách se už dlouhou dobu úspěšně používají palubky. Nejde však jen tak o ledajaký typ palubek. Musí být dostatečně tlusté, aby odolaly všemu tomu běhání a skákání. Povrch by měl být ošetřen, ať jej nepoškrábou florbalové hokejky ani neponičí koza, kterou si děti na hodině budou stěhovat přes půl tělocvičny. Prostě a jednoduše, sportovní podlahy musí být připraveny na vše. Jediné, co vážně nezvládají, je vlhkost. S tou se v tělocvičně nepočítá.

Vícevrstvé podlahy Junckers jsou pro tělocvičny stvořené

V případě domácnosti si klidně nechte navrhnout nápadité podlahy na míru, v tělocvičně ale raději neriskujte a sáhněte po osvědčeném řešení. To představují i podlahy Junckers z masivního dřeva. Vyrábí se v tloušťce až 22 mm, jsou velmi stabilní a již od výroby mají ošetřený povrch. Myslí se i na lajny, ty se dají bez problémů aplikovat na horní vrstvu podlahy.

Podlahy Junckers se využívají nejen ve školních tělocvičnách, ale i na profesionálních sportovištích. Většina systémů Junckers je certifikována také pro profesionální soutěže FIBA. Cenově nedostupné však nejsou. Podlahu profesionálů může mít v tělocvičně také obyčejná základní škola. Instaluje je například plzeňská firma PARKETCENTRUM, která se zabývá podlahami a nabízí například renovace parket Plzeň. Také podlahy Junckers se dají využít při renovaci stávající podlahové krytiny. Více informací najdete na www.parketcentrum.cz.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno