Štěně v domě neznamená jen radost, ale i starost

Kdo by neměl rád štěňátka. Psi jakékoliv rasy jsou v době, kdy jsou štěňátka, prostě k zulíbání. Jejich roztomilost, laskavý výraz, poznávání okolí a také částečná neobratnost několikrát denně dokáže jejich majitelům vykouzlit úsměv na tvářích. Aby mohla štěňátka vykouzlit na vaší tváři úsměv, musí se cítit spokojeně. Psi jakéhokoliv věku totiž neznamenají jen radosti, ale také starosti.

Místo na spaní je základ

Každý pes by měl mít své místo na spaní. Velké procento majitelů psů nechává své mazlíčky spát u sebe v posteli, což je sice milé, ale pro vývoj psí povahy nesprávné. Pes by měl vědět, kde má své místo a manželská postel to rozhodně není. To ovšem neznamená, že by měl ležet v koutě na holé podlaze. Elegantní a pohodlný pelíšek patří mezi základní potřeby pro štěňata. Samozřejmě úměrně své velikosti.

Co dále pro štěně?

Pelíšek ale není jediným vybavením, které byste si měli před příchodem pejska do domácnosti pořídit. Je třeba vybrat ještě některé další chovatelské potřeby. Důležité jsou dečky, kde si s pejsky budete hrát. Zapomínat byste neměli ani na správný výběr psích hraček. Pokud se psem nebudete moci chodit pravidelně na procházky, třeba z důvodu pracovního vytížení, měli byste se jej snažit naučit chodit a psí WC. A na samotné procházky je zapotřebí pořídit vodítko. Vhodnější variantou jsou ovšem postroje pro psy. Vodítka mohou psy škrtit, zatímco postroje psům nijak neškodí.

Správná výživa

A jednou z nejdůležitějších oblastí při výchově štěněte je výživa. Základem každé psí výživy by měly být granule. Na jejich správném výběru si dejte záležet. Na trhu existují různé granule pro psy. Je důležité, aby granule nabízely pejskům vyváženou stravu. Zaměřte se na speciálně vyvinuté granule pro štěňata. Ty by měly mít zvýšený obsah vápníku a fosforu.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno