Stravování podle krevních skupin

Již před řadou let byla zjištěna spojitost mezi krevními skupinami a přijímanou potravou. Bylo zjištěno, že zatímco některé jídlo je pro člověka s danou krevní skupinou nevhodné, pro jiného může být přijatelné právě díky rozdílnosti krevních skupin. Jaké potraviny jíst při jaké krevní skupině?

V současnosti je velmi oblíbený způsob stravování podle toho, jakou krevní skupinu daný jedinec má. Tento přístup lze využít jak při dietě a tedy snaze nějaké to kilo shodit, tak při budování svalové hmoty. V každém případě je dobré, když budete vědět, jaký typ krve máte a jak reagujete na příjem rozdílných potravin. Pojďme se podívat, jak je to u jednotlivých typů krevních skupin.

Krevní skupina A

Lidé, kteří mají tuto krevní skupinu, nejsou biologicky stavěni k tomu, aby konzumovali velké množství masa. Organismus maso a živočišné bílkoviny nevyužívá jako palivo, nýbrž jako prostředek k získání tuku. Navíc tito lidé nemají nedostatek kyselin pro trávení masa, proto jim může být po masných výrobcích těžko a mohou být unavení. Stejně tak i mléčné výrobky nejsou pro lidi této krevní skupiny naprosto ideální.  Zpomalují metabolismus a díky nenasyceným kyselinám způsobují rizika různých chorob. Lidé, mající krevní skupiny A, by měly jíst především bezmasé pokrmy, založené na ovoci a zelenině. Prospívá jím především konzumace sóji, ze které získají spoustu bílkovin, dále rostlinné oleje, které do těla dodají zdravé tuky.

Krevní skupina B

Lidé, kteří mají krevní skupinu B, mohou jíst maso, vejce i mléčné výrobky. Na druhé straně by se měli vyvarovat konzumaci kukuřice, která zpomaluje metabolismus, a to stejně jako pohanka, arašídy nebo třeba i čočka. Konzumace těchto potravin může vést k ospalosti, ztrátě energie i k poklesu hladiny cukru v krvi. Pokud se chystáte držet dietu a shodit nějaké to kilo, nezapomeňte do jídelníčku zařadit zeleninu, skvělým zázračným prostředkem pro zrychlení metabolismus je konzumace jater.

Krevní skupina AB

U lidí, kteří mají tuto krevní skupinu, může z hlediska stravování nastat řada problémů. U této krevní skupiny je totiž přítomná dědičnost genů ze skupin A i B. To například vede k tomu, že stejěn jako lidé s krevní skupinou B máte chuť na maso a váš organismus jej přijme a chce, ze skupiny A jste získali malé množství žaludečních kyselin, čímž bude trávení masa náročné. Díky tomu se tak doporučuje silné choutky po mase překonat a nahradit konzumaci masa sójovými výrobky. Máte-li krevní skupinu AB, můžete jíst čočku a arašídy, vyvarujte se ale konzumace kukuřice a pohanky. Stravu doplňte o zeleninu, mořské řasy, sójové výrobky a zeleninu.

Krevní skupina 0

MasoLidé, kteří mají krevní skupinu 0, jsou geneticky nejlépe vyvinuti ke konzumaci masa, mají největší množství žaludečních kyselin, které si s ním poradí. Maso těmto lidem dodává energii, funguje jako palivo. Je však třeba dbát na to, aby se konzumovalo převážně maso libové, a to obzvláště červené maso. Naopak problémové mohou být potraviny s obsahem lepku, proto se doporučuje zcela vyřadit pšeničné výrobky, obzvláště při problémech s nadváhou. Tito lidé by také měli omezit konzumaci květáku, hořčice, čočky, zelí či fazole.

Pokud si závislost stravování na typu krevní skupiny uvědomíte, pomůže vám to více pochopit vaše tělo, váš organismus a konat v případě snahy zhubnout či přibrat, resp. zrychlit metabolismus.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno