Detoxikační očistná kůra: očištění organismu

Jak být svěží a fit, 1. část
Je možné být v kondici a fit jenom díky vitamínovým doplňkům a drahým preparátům?

Pro každého člověka, a tudíž pro sportovce dvojnásob, je velmi důležité, aby se cítil svěží a udržel tělo v dobré kondici. To je rok od roku nesnadnější, přihlédneme-li k dnešnímu životnímu stylu a prostředí, v kterém se pohybujeme. Příroda je stále zdevastovanější a prostředí zamořenější. Tím více pak naše tělo, které ačkoli má prostředky k tomu aby se bránilo, bývá mnohem silněji oslabováno stresem, který nabourává naši rovnováhu – duševní i tělesnou. Proto lékaři označují mnohá onemocnění za psychosomatická, jejich původ tkví ve špatné životosprávě.

V dnešní době již bohužel nestačí krmit se občas vitaminy v syntetických kapslích a doufat, že se tělu bude dařit dobře. Přijímat vitaminy do zaneseného těla, je jako sít pšenici do slané půdy a očekávat bohatou úrodu. Proto se společně v této řadě o zdravém životním stylu zaměříme nejprve na očistu a poté i na regeneraci těla v několikafázovém postupu. Prvním z nich je právě očista, tedy detoxikace. Základem správného uchopení zdraví je ne občasná, ale pravidelná detoxikace, prováděná nejlépe dvakrát do roka. Na konci zimy a léta.

Co je detoxikace?

Detoxikace bývá někdy mylně zaměňována za jakýsi druh redukční diety, ale není tomu tak. Redukční dieta, je-li špatně volena, může organismus oslabit, neboť tělo nemá šanci přijmout všechny potřebné vitaminy a minerály. Oproti tomu očista a regenerační dieta mu dodá veškeré potřebné živiny a pomůže mu zbavit se choroboplodných zárodků, bakterií a jiného odpadu, který, zůstane-li v organismu, může být počátkem rakoviny a jiných špatně léčitelných onemocnění

Jak začít?

Lehká dieta, zvýšený příjem tekutin a pestrá strava skládající se převážně ze zeleniny a ovoce je základem čištění organismu.  Jako výborný detoxikační prostředek byla už za našich babiček známa kopřiva. Tato rostlina má výjimečnou sílu úspěšně čistit krev, játra, střeva a další životně důležité orgány. Pro nejefektivnější výsledek se doporučuje pít nalačno každý den, po dobu jednoho týdne, maximálně deseti dnů. Vícedenní kůra není nejlepší, kopřiva se poté stává pro tělo jedovatou.
Dalším čistě přírodním a velmi účinným prostředkem pro čištění těla i prevenci rakoviny je Psyllium indické, dnes už víceméně známá vláknina, která je užívána pro svou schopnost zbavit organismus jedovatých odpadních látek v trávicím traktu, jehož stav má mimo jiné největší dopad na naši imunitu. Psyllium používají s oblibou i mladé dívky k udržení dobré kvality pleti. Stačí jej rozpustit ve vodě či jogurtu a pravidelně užívat, nejlépe ráno i večer.
K dostání je v každé lékárně.
Do třetice všeho dobrého můžeme jako detoxikační prostředek uvést zelený čaj, který je pro své výborné chuťové vlastnosti s oblibou používán všemi věkovými kategoriemi naší populace.  Stejně jako kopřiva, i zelený čaj je nejlépe použít sypaný a pít jej pravidelně po dobu jednoho týdne, i déle. Nemá žádné vedlejší účinky.

Při správném čištění se samozřejmě nedoporučuje pití kávy, konzumace tučných jídel či čokolády a kouření. Teprve po úspěšném vyčištění organismu může přijít na řadu regenerace a správné přijímání vitaminů, o kterém budeme psát příště v dalším díle rubriky Zdraví, oddílu “Jak být svěží a fit”.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno