Sýr Palouček

Znáte sýr Palouček? Jedná se o oblíbený český termizovaný sýr, který se u nás prodává pod značkou Pilos. Najdete jej v obchodních řetězcích Lidl. Sýr Palouček patří mezi oblíbené čerstvé sýry, využijete je jak ve studené kuchyni, tak při pečení. Pojďme se na tento oblíbený mléčný produkt zaměřit podrobněji.

Sýr PaloučekUž jste někdy jedli sýr Palouček? Jedná se o populární čerstvý termizovaný sýr, který se vyrábí pod značkou Pilos, pro Lidl jej u nás vyrábí Jaroměřická mlékárna. Sýry jsou důležitým zdrojem bílkovin a sýr Palouček není výjimkou. Obsahuje řadu kvalitních bílkovin, žádné zbytečné přísady, je plný minerálů a také některých vitamínů.

Sýr Palouček má poměrně vysoký obsah tuku

Sýr Palouček je velmi chutný také kvůli tomu, že obsahuje poměrně vysoké množství tuku. Jak se říká, tuk je nositelem chuti, pokud ale držíte zdravou linii a chcete nějaké to kilo shodit, měli byste dát přednost méně tučným sýrům. Vhodnou alternativou je například nízkotučný druh Lučiny, Cottage nebo Ricotta. Zdravou alternativou je také polotučný nebo nízkotučný tvaroh. Sýr Palouček se prodává ve stogramovém balení a obsahuje řadu zdraví prospěšných látek. Je ale namístě upozornit na to, že obsahuje také poměrně vysoké množství soli, které se nachází ve všech termizovaných sýrech. Pokud se budete řídit pravidlem „všeho s mírou“, sýr Palouček, Lučina či jiné čerstvé sýry jsou tou správnou volbou.

Čerstvé sýry využijete ve studené kuchyni

Sýr Palouček a další termizované sýry mají velké uplatnění především ve studené kuchyni. Stačí si jej namazat na plátek chleba či jiného pečiva a posypat nasekanou pažitkou. Budete mít vynikající snídani či svačinku. Sýr Palouček můžete využít také při přípravě pomazánek, chlebíčků, sendvičů a dalších rychlých snacků.

Sýr Palouček můžete použít i při pečení

Věděli jste, že termizované sýry můžete perfektně využít i při pečení či přípravě nejrůznějších moučníků? Sýr Palouček je ideální základní ingrediencí pro přípravu chutného nadýchaného smetanového krému. Pro přípravu budete potřebovat 200 ml smetany ke šlehání, 400 g sýru Palouček, 100 g cukru, případně 60 g hořké čokolády. V první řadě ušlehejte ze smetany hustou šlehačku, přidejte cukr a sýr Paluček. Pečlivě míchejte, dokut nevznikne hladký krém. Tento krém můžete přidat na jakýkoliv dortový korpus. Máte-li rádi čokoládu, nastrouhejte ji na středně velké hobliny a krém jí zasypejte. Dobrou chuť!

BEZ KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno