Tejpování zvládnete doma! Jak na to?

Tejpování je jedním z velikých přínosů moderní vědy a medicíny do světa sportu. Jedná se o unikátní metodu, díky které je možné ulevit svalům a kloubům. Kvalitně provedený tejping bude i pro vás zárukou, že si pohyb užijte bez omezení a strachu, že se zraníte. Měli byste vědět, že vše hravě zvládnete doma. Naučte se základní metodu tejpování a sportujte bez omezení.

Jak tejpy funguji?

Tejpy jsou speciální stahovací pásky, které se lepí na postižené místo. S jejich pomocí lze:

  • Fixovat poraněné klouby,
  • Ulevit svalům a šlachám, aby nebyly namáhány,
  • Prodloužit vazy a nabídnout větší rozsah pohybu,
  • Posílit stabilitu uvolněného kloubu.

Metodu tejpování díky jejímu rozmanitému použití dnes využívají vrcholoví i amatérští sportovci.

Jak tejpovat?

Určitě nestačí vzít pásku a nalepit ji na postižené místo. V první řadě je třeba vybrat správný druh pásky. Existují fixní tejpy, které se používají například k fixaci kloubů na prstech při míčových hrách. Pro profesionální sportovce byly vyvinuty například kinezio tejpy Temtex Tourmaline, které mají zvýšenou prodyšnost, elasticitu a jsou voděodolné. Než tedy cokoliv začnete lepit na své tělo, věnujte čas výběru! O kvalitě tejpování rozhoduje použitá technika. Musíte znát vaše tělo. Je lepší, když si na začátku poradíte s lékařem, nebo se zúčastníte některého z kurzů tejpování.

Návody a výhodná koupě na jedno místě

Na závěr pro vás máme tip, kde lze tejpy koupit levně. Je to e-shop eureko.cz, který nabízí fixní, kinezio i speciální dynamické 3D tejpy. V nabídce má i tejpovací sady za výhodné ceny, jejichž součástí jsou i nůžky. Chcete-li se naučit, jak správně tejpovat, doporučujeme web tejpytapy.cz. Nachází se na něm podrobné návody, jak tejpovat různé části těla. Kromě popisu zde najdete i videa, která vám ukážou i správnou techniku lepení tejpu.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno