Tomáš Enge pojede s Aston Martin DBR9

Praha (Pressweb) – Na brněnském Masarykově okruhu se ve dnech 21. – 23. května představí světová závodnická špička v rámci seriálu Mistrovství světa FIA (Mezinárodní automobilová federace) vozů Grand Tourismo.

Na start se postaví i přední český závodník Tomáš Enge. Součástí závodního víkendu je také bohatý doprovodný program u příležitosti oslav 80 let Masarykova okruhu.

Mistrovství světa FIA vozů Grand Tourismo má deset podniků. V Brně se jede třetí podnik Tomáš Engecelého seriálu, ve kterém závodí upravené sériové vozy podle sportovních předpisů seriálu. Na start se postaví vozy luxusních sportovních značek Aston Martin, Corvette, Lamborghini, Ford, Maserati a Nissan. Každý závod jedou dva jezdci, kteří se v polovině závodu povinně střídají. Také se povinně mění všechny pneumatiky. Pro zvýšení atraktivity závodů se používá i systém success balast. Jde o přidanou zátěž, přidělovanou jezdcům a vozům na základě výsledků v mistrovských závodech, která dává šanci zaútočit na přední příčky i závodníkům z hloubi startovního pole.

„Na brněnském Masarykově okruhu se představí ty nejluxusnější sportovní automobilky světa. Diváci tak budou moci vidět to nejlepší, co se dnes na závodních okruzích jezdí. A to mám na mysli i jezdce. Vedle jednoho z nejlepších českých závodníků, Tomáše Engeho, se letošního seriálu Mistrovství světa FIA GT1 účastní i protřelí harcovníci závodů v Le Mans nebo Formule 1,“ láká diváky Ivana Ulmanová, výkonná ředitelka Automotodromu Brno.

Diváci budou jistě zvědaví i na Tomáše Engeho, který se seriálu závodů FIA GT1 účastní s vozem Aston Martin DBR9 pod hlavičkou týmu Young Driver AMR. Za volantem se bude střídat s britským závodníkem Darrenem Turnerem. Oba závodníci spolu jezdí již několik let; v uplynulé sezóně dominovali ve třídě LMP1 v šampionátu Le Mans Series. Uspěli také ve slavném závodu 24 hodin Le Mans.

Brněnský závod se koná předposlední květnový víkend. V pátek jsou na pořadu tréninky, v sobotu hodinový kvalifikační a v neděli hodinový mistrovský závod. Ten je bodovaný stejně jako v případě Formule 1 (25 bodů za vítězství a dále 18, 15, 12, 10, 8, 6, 4, 2 a 1 bod). V pátek je vstup zdarma; víkendové vstupenky stojí od 250 Kč do 650 Kč za vstup včetně návštěvy paddocku při koupi v předprodeji nebo online. V přímém prodeji po 15. květnu jsou stejné vstupenky v cenách od 300 do 800 Kč. Pro fajnšmekry jsou k dispozici i VIP vstupy za 2900 Kč.

Kromě seriálu GT1 World se diváci mohou těšit i na Mistrovství Evropy FIA GT3, Lamborghini Blancpain Super Trofej a Porsche Carrera Cup Italia.

Pro všechny diváky je pak připravený bohatý doprovodný program. Brněnský autodrom totiž slaví 80 let. V sobotu se tak návštěvníci mohou těšit na Ivu Frühlingovou & NO PAN!C a dále na P. Haberu, M. Žbirku, Elán nebo R. Müllera v podání Slovak Revival. Po celý víkend je pak k dispozici například kosmetický koutek, horkovzdušný balon, skákací hrad, řetízkový kolotoč a spousta soutěží.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno