Trénink Lenka Masná

Lenka Masná je mladá atletka (půlkařka). Trénuje v Brně a jejím trenérem je Jiří Sequent. Představíme si její trénink, co obsahuje a bude popsána i konkrétní tréninková jednotka.

Ještě než si představíme trénink Lenky Masné, podívejte se na její osobní rekordyna jednotlivých tratích: 400m – 54,97 dráha 400m – 54,84 hala 800m – 2:02,36 dráha 800m – 2:03,93 hala

Článek jsem nechal v původním znění jak mi ho poslala Lenka Masná.

Mám 6 tréninkových jednotek za týden na soustředění i 13 jednotek za týden. Během roku trénuji skoro všechna běžecká tempa od tempové rychlosti až po obecnou vytrvalost, tempa úseků jsou závislá na období, ve kterém právě trénuji. Nejvíce objemu a hrubé práce natrénuji v přípravných obdobích na podzim a na jaře, kdy absolvuji vysokohorská soustředění. Lenka MasnáDůležitou část v mém tréninku zastupuje regenerace formou vířivek, bazénů a podobných procedur. Jelikož jsem (byla) studentem MU Fakulty Sportovních studií, tak přes den do mého programu patřily i další sporty jako plavaní, hokej, volejbal, fotbal… aj. mimo samotný trénink.

Příklad tréninku v letním závodním období: rozklusání, krátké protažení, atletická abeceda, rovinky a následuje hlavní část tréninku věnovaná tempové rychlosti a speciálnímu tempu. /4x 200 – 27,2s IO mezi úsekama 3min./ IO 15´ /4×200 – 30,0s IO mezi úsekama 3min./ (IO – interval odpočinku). vyklusání.

Jelikož mám právě odpočinkové období po závodech a před soustředěním v Krkonoších, tak nebudu přítomna.

Na závěr článku bych chtěl hlavně poděkovat Lence Masné za poskytnutí informací.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno