Trénink Lukáš Koranda

Představíme si trénink mladého, nadějného Lukáše Korandy. Jeho sportem je rychlostní kanoistika, sport kterým se proslavil Martin Doktor. Lukáš Koranda žije v Praze a jeho trénérem je Jan Mareš. Lukáš Koranda patří k velkým nadějím našeho sportu a proto si dnes představíme jeho trénink.

Trénink Lukáše Korandy se hodně liší podle fáze přípravy a také podle toho, jestli je na soustředění nebo doma, jelikož doma musí chodit také do školya tak je pak časově velmi omezen.

Je-li Lukáš Koranda doma ve všední den, tam má pouze jednu fázi odpoledne. Ta zahrnuje trénink ve vodě, který obvykle trvá 1- 1,5h a potom následuje nějaké doplňková činnost, jako je například běh nebo posilovna, která trvá přibližně kolem 1 hodiny. Na závěr tréninku vždy dělá ještě zhruba 15 minut strečink. Je-li však víkend, tak ho čekají fáze dvě. První fáze je trénink na vodě , který trvá 1-1,5 hod a samozřejmě opět následuje strečink. Druhá fáze zahrnuje trénink na vodě dlouhá cca 1 hodinku a například posilovnu nebo běh také okolo 1 hodiny , ale pořadí může být i opačné, například první posilovna a potom voda. A Nakonec je opět strečink.

Je-li Lukáš Koranda na soustředění, poté Lukáš Korandajeho trénink obsahuje hned 3 fáze. První fáze je ráno před snídaní a většinou to bývá projetí na vodě okolo 40 minut, nebo běh. Dopoledne je trénink na vodě v délce 1-1,5 hodiny a lehký strečink. Odpoledne je potom trénink na vodě a běh nebo posilovna. Oboje v trvání kolem 1 hodiny a delší strečink.

V průběhu sezóny se Lukáš snaží dále dělat co nejvíce doplňkových sportů , jako například kolo, lezení, míčové hry atd. A v zimě když nejezdí na vodě , přidává si ještě hodně plavání a běžky. Také díky projektu McDonalds Olympic Hopefuls spolupracuje s mnoha odborníky, především s Ing. Petrem Havlíčkem, který mu pomáhá s výživou, se sportovním psychologem Marianem Jelínkem, který je známý svou spolupráci s Jaromírem Jágrem . A také se sportovním lékařem Milošem Barnou.

Chcete-li získat ještě nějaké informace o Lukáši Korandovi, můžete se podívat na jeho oficiální stránky.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno