Trénink Petr Vabroušek

Dnes si představíme trénink triatlonisty Petra Vabrouška. Zaměřuje se především na Ironmany. Jak vlastně vypadá jeho trénink? Jak je možné, že vydrží tolik ironmenů za rok? Na to se vám pokusí odpovědět.

Text jsem nechal v původním znění v jakém mi ho poslal Petr Vabroušek. Tímto bych mu chtěl poděkovat za poskytnuté informace.

Můj tréninkový systém je velmi nespecifický a vychází z toho, že závodím více, než kdokoli z mých soupeřů. To mi umožňuje několik základních předpokladů: pevné zdraví (nebyl jsem prakticky 25 let vážněji nemocný nebo zraněný), s tím související nepřetržitý tréninkový rozvoj (s vyjímkou 2-3 týdnu volna po každé sezoně), 11 let veslování a nepřerušená příprava v posilovně (silová vybavenost se stará především o odolnost proti přetížení v závodech a zranění) a absolvování části závodů v tréninkovém tempu (je nutné nenechat se strhnout k závodění, ani když jde o vítězství!).

V současné době absolvuji kolem 12-14 IronmanůPetr Vabroušek, 5-6 polovičních Ironmanů, zhruba 10 kratších triatlonů a několik běžeckých a cyklistických maratonů ročně. Za vrcholy považuji zhruba 10-12 dlouhých a polovičních triatlonů, vše ostatní je jen specifický trénink.

To mi dává 2-5 týdnů na přípravu mezi jednotlivými závody. Tento cyklus začíná 3-4 odpočinkovými dny s lehkým tréninkem po absolvovaném závodě. Pokračuje 3-10 dny převážně objemové a silové přípravy, 3-10 dny rychlostního tréninku a 2-4 dny vyladění (v tom bývá i cestování na závody). Tento cyklus prakticky opakuji po celou sezonu a mé tělo na něj velmi dobře reaguje. Jen jednou za rok bývá v zimních měsících delší asi 5ti týdenní výhradně objemový trénink.

Ročně absolvuji kolem 1000km plaváníPetr Vabroušek, 18000km na kolePetr Vabroušek, 3500km běhu a zhruba 70 návštěv v posilovně. K tomu v zimě něco na běžkách, sjezdovkách a in-line bruslích. Velká část kilometrů absolvuji v ostrých a přípravných závodech (podobně jako cyklisté).

Více o výsledcích, plánech a vybavení najdete na www.petrvabrousek.eu. Regeneruji a závodím v kompresních podkolenkách www.slstri.com a na náš trh dodávám i neoprenové obleky a doplňky www.blueseventy.cz.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno