Tuňák: Recepty

Ryba by se měla v našem jídelníčku objevit dvakrát týdně. Často si stěžujeme, že je ale náročná na přípravu. Tuňáka ale seženete v konzervě a dají se z něho připravit doslova zázraky. Podívejte se na rychlé a dobré recepty z tuňáka.

Recept 1: Tuňák na těstoviny!

Tento recept s tuňákem potěší všechny milovníky těstovin. Špagety, torteliny nebo jiné oblíbené těstoviny s tuňákem si můžete připravit jako rychlý oběd nebo večeři.

Ingredience: tuňák v konzervě (dbejte na výběr kvalitního tuňáka!), cibule, olivový olej, oblíbené těstoviny, černé olivy, bazalka, parmazán, citron.

Postup: Těstoviny uvařte ala dente. V pánvi na olivovém oleji osmahněte nakrájenou cibulku. Přidejte tuňáka, černé olivy. Těstoviny promíchejte s tuňákovou směsí a na talíři ozdobte bazalkou a parmazánem. Nezapomeňte také na měsíček citronu.

Recept 2: Tuňákové karbanátky

Pokud jíte jen ryby, ale máte občas chuť na karbanátek, pak si připravte karbanátky z tuňáka. Je to opravdu moc dobré!

Ingredience: 400 g tuňáka v konzervě, sterilovaná kukuřice a hrášek, suché rohlíky nebo housky, olej na smažení, sůl, pepř, cibule, česnek, citronová šťáva.

Postup: Do kuchyňského robotu dejte na kousky rozlámané suché rohlíky, přidejte sterilovanou zeleninu a rozmixujte. Přidejte pokrájenou cibulku, rozmačkaný česnek a citronovou šťávu. Přidejte tuňáka, osolte, opepřete a vytvarujte karbanátky, které smažte na rozpáleném oleji. Jako příloha je ideální bramborová kaše a salát (okurkový, rajčatový, listový).

Recept 3: Tuňákový sendvič

Recept na tuňákový sendvič oceníte jako svačinu nebo rychlou večeři. Připravit si ho s sebou můžete třeba na výlet nebo dětem do školy.

Ingredience: celozrnný chléb, tuňák v konzervě, citrón, olivy, listový salát, vejce uvařené natvrdo, dresink dle chuti.

Postup: Na plátek chleba položte list salátu, přidejte tuňáka, pokapte ho citronem, přidejte olivy, na kolečko nakrájené vejce, pokapte dresinkem a sendvič uzavřete dalším plátkem chleba.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno