Fotbalový trénink

Úvodem sem zde stručně naznačil o co ve fotbalovém tréniku jde a jak vlastně probíhá a co je potřeba pro započetí tréninku.

Fotbalový trénink se skládá z cyklů. Jednotlivé cykly tvoří hodiny věnované přípravě (trénování) a hodiny věnované utkání. Obecně platí, že hodin strávené přípravou by mělo být více, nebo stejně, než času stráveného hraním utkání. Celý trénink se pak skládá z taktického, technického a kondičního nácviku.

Při taktickém nácviku bychom si měli co nejvíce osvojit fotbalové dovednosti. Tedy díky taktickým pokynům trenéra a jejich procvičování změníme pomocí nepozorovatelných procesů naše herní chování a přizpůsobíme se tak taktice celého mužstva. Tento druh je využíván při tréninku kolektivu, při němž se nejvíce nacvičuje činnost jednotlivce v kombinační hře a pojetí herního systému, což má velký vliv na způsobilost celého družstva, ale i jednotlivých hráčů v utkání. Při technickém nácviku převládá specifická herní činnost, která se zdokonaluje nacvičováním např. standardních situacích, soubojem jeden na jednoho a střelbou. Výsledkem pak je technická vyspělost hráče. Organizace tohoto tréninku by měla být vhodně doplňovaná odpočinkem, kondiční a taktikou přípravou.Při kondičním nácviku je vytvářena nespecifická základna herního výkonu, která je procvičována běháním, skákáním, strečinkem atd. Procvičuje se zde funkční činnost organismu a kondiční kapacita hráče. Výsledkem pak je vytrvalost a rychlost hráče.
Utkání má pro trenéra kontrolní funkci, kdy zjistí, co se vlastně hráči naučili, a co potřebují ještě vylepšit. Hráči by zas měli do utkání jít s určitou motivací, aby se trenérovi ukázali. A on se jim pak odměnil pozicí v základní sestavě při zápase.

První, co je důležité, je sehnat dostatečný počet lidí, aby šli vytvořit minimálně dva týmy. Dále je potřeba vhodná obuv na trávu se špunty, nebo kolíky a do tělocvičny boty s pevnou podrážkou opatřenou protiskluzovou hmotou. Před započetím jakéhokoli tréninku, či utkání je třeba se řádně rozcvičit, aby nedošlo k nějakému zbytečnému zranění, nebo zkracování svalů.

Strečink Fotbalový trénink

Zvláště důležité je rozpohybovat kolena s kotníky, protože jsou nejvíce namáhané. Neméně důležité je protažení i ostatních částí těla např. horních končetin,břišních, zádových a krčních svalů. K fotbalovému tréninku ještě patří posilování v posilovně, kde je třeba posilovat horní i dolní partie, což se velmi dobře uplatní při osobních soubojích. Toto cvičení je zapojeno především do zimní přípravy.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno