Vitamíny a děti – které musí dostat a jak zajistit ideální dávku?

Každý lidský organismus potřebuje ke správnému fungování denní dávku vitamínů, minerálů a dalších látek. S oblibou se říká, že stačí jíst pestrou stavu a ono se to nějak udělá samo. Jenže to není pravda a zejména u dětí je nutné dbát na to, aby se jim ideální denní dávka do těla dostala. Nenechte se mýlit, jen ovoce nestačí. Jak tedy na to?

Jaké vitamíny jsou pro dětský organismus nutné?

Králem vitamínů je vitamín C. Jeho úkolem je podporovat imunitní systém a výrazně tak přispívat k tomu, že se lidské tělo bude bránit proti útokům zvenčí – tj. proti virům a bakteriím. Vyskytuje se v ovoci a hodně například v šípku, jenže je hodně těžké jíst tolik ovoce každý den a někdy ani vysoké dávky ovoce nestačí. Dále je důležitý vitamín A, ten také podporuje imunitu a současně má vliv na udržení zdravé kůže a normálního vidění. Dětský organismus také potřebuje Vitamin B12, protože podporuje tvorbu červených krvinek a energetickou látkovou výměnu. Z dalších látek jsou důležité: Niacin, který snižuje únavu a vyčerpání, kyselina listová a z minerálů selen a vápník.

zdravé ovoce

Jak zajistit, že vše bude v rovnováze

Kdybyste měl sledovat, jaké vitamíny a v jakém množství se vyskytují v jednotlivých potravinách a každý den kontrolovat, zda vaše dítko snědlo vše, co má, brzy byste se z toho zbláznili. Navíc ani není možné přesnou dávku takto uhlídat. Mnohem komfortnější pro vás i vašeho potomka bude, když se spolehnete na speciální vitamínové doplňky stravy. K oblíbeným patří Vibovit junior. Má formu želé bonbonů s atraktivní chutí, která je dětem příjemná. Navíc mají bonbóny veselé tvary – například zvířátka, písmenka aj. – a jejich složeníje navrženo tak, aby byla zajištěna optimální denní dávka pro děti v předškolním i školním věku. Je výhodou, že Vibovit seženete téměř v každé lékárně. Myslete na zdraví svých dětí a začněte co nejdříve.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno