Vyplatí se šetřit na vybavení na lední hokej pro děti?

Nebudeme si nalhávat, že hokej je levný sport. Výbava se pohybuje v řádech tisíců korun, v případě pokročilejších hráčů až desetitisíců. U dětí musíte počítat také s neustálým dovážením na tréninky a zápasy. Přesto všechno je hrozně krásné, když si malý klučina či holčička najdou zálibu v takovém sportu. V dnešní době plné moderních technologií je sport důležitější než kdy jindy.

Většina rodičů začínajících hokejistů sáhne v první řadě po základním vybavení. Koupí levné brusle, nejlevnější hokejku a pouze to nejnutnější. Právě tímhle ovšem děti častokrát odradí. V nekvalitních bruslích nejsou na ledu tak rychlé, se špatně vybranou hokejkou se jim nehraje příliš dobře. Počáteční nadšení se vytrácí a kariéra malého hokejisty se rychle rozplývá. Poskytněte svému dítěti lepší startovní pozici.

Brusle a hokejka jsou základní investice

Ze všeho nejvíce si dejte záležet na výběru bruslí. Ty určují, jak rychle a obratně se bude malý hokejista pohybovat na ledě, což je pro hru klíčové. Kromě toho v počátcích se trénuje hlavně bruslení.

Dále je důležitá správně dlouhá hokejka. Až bude dítě starší, bude si vybírat i dle materiálu (dřevo vs. kompozit), tvrdosti a jiných kritérií. V počátku postačí správná délka (raději berte delší, je možné zkrácení) a orientace. Pokud má dítě níže levou ruku, potřebuje hokejku zatočenou nalevo, a naopak.

Malý hokejista

Další výbavu lze nakoupit v sadách

Dále budou samozřejmě zapotřebí helma, rukavice, oblečení, chrániče apod. Věděli jste, že tohle se dá zakoupit v sadě? Hezké a cenově výhodné sady výstroje pro děti prodává společnost Bauer. Nákup v sadě je samozřejmě cenově výhodnější, kromě toho bude celá výbava hezky sladěná. Můžete si pořídit například spodní výstrojový komplet nebo set obsahující vestu, kalhoty, chrániče lokte i holení a rukavice. Mimochodem, i na hokejové vybavení bývají někdy slevy, Bauer má aktuálně ve slevě například hokejky.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno