Xtuning Strongman Cup 2009 začíná 25. 7. v Radotíně!

Byli jste již někdy na soutěžích strongmanů? Ačkoliv to tak může na první pohled vzhledem k neobvyklým výkonům vypadat, nejde o žádné cirkusové představení, ale především o prezentaci výkonů silových sportovců, kteří svoje tréninkové úsilí směřují k tomu, aby na strongman kláních mohli porovnat své výkony s ostatními soupeři a také aby nabídli zajímavou podívanou všem přítomným divákům. Závodníci si často sáhnou na hranice svých sil, aby v neobvyklých disciplínách překonali nejen ostatní, ale především sami sebe.

Jednotlivé disciplíny jsou tím, co soutěže strongmanů odlišuje od ostatních silových sportů. Přestože mezi strongmany dominují především závodníci, rekrutující se z řad vzpěračů a silových trojbojařů, tedy sportovců, kteří svoji svalovou hmotu a mimořádnou sílu vybudovali tréninkem s činkami, na samotných strongman kláních klasickou činku zahlédnete jen stěží. Strongmani měří svoji sílu v neobvyklých disciplínách, kde zvedají, přenášejí, tahají a jiným způsobem přemísťují různé druhy zátěží všech tvarů, velikostí a hmotností. Ať už se jedná o tahání kamionu, zvedání masivních betonových koulí, nebo převracení obří pneumatiky, jsou disciplíny vždy velmi náročné. Zátěže se často pohybují ve stovkách kilogramů, nebo dokonce několika tunách, jako v případě již zmiňovaného tahání kamionu, nebo jiných dopravních prostředků (na mezinárodních soutěžích už pro tuto disciplínu pořadatelé použili například vojenské letadlo nebo soupravu tramvaje). Toto netradiční pojetí měření sil dělá ze soutěží strongman zajímavou a atraktivní podívanou.

Strongman

A právě na takovou podívanou Vás zvou pořadatelé letošního seriálu strongmanských soutěží Xtuning Strongman Cup 2009. Seriál klání nejsilnějších mužů odstartuje 25. července v Radotíně u Prahy, o týden později bude pokračovat ve Žďáru nad Sázavou. Další dvě klání s vyvrcholením seriálu jsou plánována na přelom srpna a září.

Strongman - tahání auta

Bližší informace o soutěžích, jejichž generálním partnerem je společnost Xtuning.cz a hlavním mediálním partnerem internetový server Ronnie.cz, najdete na oficiálních stránkách pořadatelské agentury www.czech-strongman.cz v následujících dnech a týdnech!

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno