Zelený ječmen a jeho účinky

Zelený ječmen se řadí mezi tzv. zelené potraviny, které jsou velmi prospěšné pro lidské zdraví. Stále častěji můžeme mladý ječmen vidět na pultech obchodů s kvalitními potravinami a je to jedině dobře. V následujících řádcích se dozvíte, proč je zelený ječmen tak vyhledávanou zelenou potravinou.

Mladý ječmenMladý ječmen se řadí mezi tzv. superpotraviny, neboli potraviny s nadprůměrně blahodárnými účinky. Jde o ječmen, zpracovávaný v době klíčení a růstu. Právě v této době získává ječmen největší množství živin, získává je totiž z okolí – ze slunce, ale i ze vzduchu, země nebo vody. Lidský organismus dokáže nejlépe využít látky získané právě tímto způsobem. To je jeden z hlavních důvodů, proč je mladý zelený ječmen tak zdraví prospěšný. Společně s řasou chlorella se řadí mezi nejúčinnější superpotraviny.

Účinky mladého ječmene

Pořád se zmiňuje mladý zelený ječmen v souvislosti s léčivými účinky a s blahodárnými vlivy na náš organismus, doposud však nezazněl konkrétní příklad využití. Pojďme si tedy jednotlivá použití a účinky blíže popsat a vysvětlit.

Chlorofyl

Mladý zelený ječmen obsahuje velké množství chlorofylu, to je zřejmé již na pohled – barva je opravdu výrazně zelená. Jak je známo, chlorofyl pomáhá k okysličování tkáně i krve, ale také pomáhá podporovat myšlení a zlepšovat soustředění. Chlorofyl je důležitou součástí zeleného ječmenu, pokud si uvědomíme, jak málo konzumujeme zelené potraviny, také si uvědomíme, jak může být konzumace zeleného ječmene potřebným doplněním.

Zásaditost

Mladý ječmen se řadí mezi zásadité potraviny, to znamená, že má zásadité pH. Pomáhá při obnově rovnováhy mezi kyselostí a zásaditostí organismu, nalézá ideální střed. Při konzumaci zeleného ječmenu bude váš organismus vevnitř zásaditý a bude tak odolný před vznikem plísní, zánětů či kvasinek, těm se v zásaditém prostředí nedaří.

Vitamíny

Mladý zelený ječmen je také plný vitamínů, za zmínku stojí především velký obsah vitamínu C, E a B. Kombinace těchto látek pomáhá budovat kvalitní imunitní systém a preventivně tak působit proti vzniku onemocnění.

Podpůrný prostředek při řadě nemocí

Ukázalo se, že konzumace zeleného mladého ječmene má pozitivní vliv při celé řadě onemocnění. Nelze jej označit za lék jako takový, pomáhá však podporovat správné fungování lidského organismu ze všech ohledů a dát tak do původního správného stavu opravdu vše, nezaměřuje se na jeden problém, jeden symptom jako u běžných, chemicky vyráběných léků. Zelený ječmen působí pozitivně např. při výskytu kožních onemocnění, chudokrevnosti, diabetu, posílení imunity, Crohnově chorobě, ale také třeba při mírných depresích či úzkostech.

Mladý ječmen je tak pro své účinky a látky opravdu potravinou, kterou stojí za to užívat. Vysoký obsah vitamínů, bohatý obsah látek z přírody, zásaditost i chlorofyl jsou hlavními důvodu, proč si zelený ječmen pořídit a popíjet.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno