Ženy- kondiční gymnastika

Ženy se vyznačují velkým smyslem pro ladnost a krásu pohybu i pro rytmizaci pohybu.

Ženy se vyznačují velkým smyslem pro ladnost a krásu pohybu i pro rytmizaci pohybu. Proto také velmi rády cvičí při hudebním doprovodu. Ženy mají většinou vysokou místní pohyblivost, zejména v oblasti páteře, pánve a kyčelního kloubu. Dokáží také mnohem lépe než muži relaxovat svalstvo. Daří se jim vhodně kombinovat pohyby a sestavovat je v jednoduchý cvičení i v několikadobé sestavy.

Zdá se, že ženy jsou schopny více než muži prociťovat vnitřním svalovým čitím gymnastický pohyb a v důsledku toho jej více prožívají. To se odráží i v domácí gymnastice, kterou ženy pěstují v průměru daleko více než muži. Záleží jim na tom, jak vypadají, více oceňují vliv cvičení na tělesnou formu. Ovšem i ženy potřebují zařazovat cvičební síly, zejména na posilování břišní stěny a svalstva paží, a cviky zvyšující činnost vnitřních orgánů, jako jsou poskoky, běh na místě nebo pohyby velkých svalových skupin prováděné rychlým tempem. Těmito cvičeními se náhle zvýší činnost dýchací, oběhové i vyměšovací soustavy.

Zvýšená vlna krve prolétne celým organismem, až do posledních vlásečnic. Vnitřní orgány tím rozvíjejí svou funkci. I u žen je v domácí gymnastice nejdůležitější zdravotní zřetel. Vybíráme proto cviky funkčně nejúčinnější.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno