Domů Zdraví Zranění Zlomenina krčku

Zlomenina krčku

Zlomenina krčku stehenní kosti patří mezi závažné zlomeniny. Objevuje se zejména u seniorů. Povíme si jak o příčinách zlomeniny v krčku, tak také o léčbě a rehabilitaci.

Zlomenina krčku stehenní kosti neboli odborně zlomenina proximálního femuru je zlomenina v místě, kde je kost zůžená. Mezi hlavní příčiny vzniku zlomeniny krčku patří osteoporóza (neboli řídnutí kostí), různé nehody a pády, špatné došlápnutí atd. Po vzniku zlomeniny se objeví velká bolest kyčle, nemožnost chůze, dochází také o otékání. Zlomenina krčku stehenní kosti se objevuje zejména u seniorů.

Zlomenina krčku doba léčby

Při zlomenině krčku se provádí většinou operace. Operace se dnes provádí tak, aby byl možný co nejdřívější návrat do běžného životního stylu. Poté je důležitá rehabilitace, pro účinný návrat do života. Doba léčby je několik měsíců, vždy to záleží na konkrétní situaci.

Co je důležité
Při zlomenině krčká je strašně důležité také, co nejdříve se vrátit k přirozenému lidskému pohybu. Neustálé ležení totiž přináší mnohé komplikace, jako třeba proleženiny, zápal plic, zánět žil. Často je nutné u senior vzbudit chuť žít a vybízet ho k ativnímu prožívání života.

BEZ KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno