3 základní pravidla pro zlepšení tělesné kondice!

Chcete zhubnout, dostat se do lepší formy a celkově změnit svůj životní styl na zdravý? Jestli ano, je to jistě krok správným směrem. Čeká vás ale spousta tvrdé dřiny, odříkání a disciplíny. Co dělat a jak, abyste své tělo dostali do lepší kondice, ale zároveň mu neubližovali? Jaká jsou 3 základní pravidla?

Pravidlo č. 1 – žádná ukvapená rozhodnutí

Nejhůře dopadají ti, kdo se rozhodnou změnit svůj životní styl ze dne na den a nejsou k tomuto kroku dostatečně připraveni. Musíte mít správně sestavený plán čeho, jak a v jakém časovém rozpětí chcete dosáhnout. Ti, kteří začnou své návyky měnit bez přípravy, se velmi rychle vracejí k těm starým – špatným. Výsledek je mnohdy horší v tom, že ke správnému a zdravému stylu života si můžete vybudovat i odpor. Vše si nejprve důkladně promyslete a připravte se. A to nejen psychicky, ale i technicky. Pořiďte si třeba osobní váhu s tělesnou analýzou, abyste měli pravidelně přehled o tom, zda vaše strategie skutečně funguje.

Pravidlo č. 2 – nejezte ani málo, ani moc

Základním stavebním kamenem pro zdravý životní styl je upravený jídelníček. Jídlo je pro lidské tělo pohonnou hmotou. Především je důležité mít vyrovnaný poměr příjmů tělesné energie a výdajů. Záleží na tom, zda budete chtít jen hubnout nebo i posilovat. Ve dny, kdy budete více sportovat, je zapotřebí do těla dostat i více živin. Jinak na vás bude rychleji padat únava a špatná nálada.

Pravidlo č. 3 – snažte se sportovat

Je jasné, že při současném pracovním vytížení, kdy většina z nás musí být od rána do večera v práci, už mnoho času na sport nebo posilování nezbývá. Ke zdravému životnímu stylu ale sport a pohyb patří. Každý den byste se vždy měli snažit si vyhradit alespoň 2 × 30 minut na cvičení. Nemusíte si kupovat žádné speciální posilovací stroje. Posilovat můžete doma i v zaměstnání se svou vlastní váhou. Velmi účinné jsou například cviky na zpevnění břicha.

Další rady a tipy na to, jak se dostat do lepší kondice najdete na www.efitness.cz.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno