Snowkiting – sport jež zaujímá přední pozice oblíbenosti v zimních sportech

Už jste slyšeli o sportu zvaném snowkiting? Že ne? To je pravý čas. O co se jedná? V zimním období je to jízda na lyžích nebo snowboardu, kdy je jezdec tažen pomocí draka po zasněžených pláních. Dá se jezdit z kopce, do kopce, po rovině i skákat nebo jezdit přes překážku. Lokalit pro provozování snowkitingu je v česku nespočet, naučte se snowkiting i vy.. je to jednoduché.

Každý z nás již vyzkoušel nejrůznější sporty. Lyžování, snowboarding, jízdu na kolečkových bruslích, snad i windsurfing nebo paragliding. Co mají všechny tyto sporty společné se snowkitingem? Je to jízda, skoky a let.

To vše spojené v jednom nabízí právě tento velmi populární sport – snowkiting.

O co se jedná? V zimním období je to jízda na lyžích nebo snowboardu, kdy je jezdec tažen pomocí draka po zasněžených pláních. Dá se jezdit z kopce, do kopce, po rovině i skákat nebo jezdit přes překážky. Vše ovlivňuje jezdec jež draka (kite) řídí.
Snowkiting

Snowkiting provozují lidé od zhruba 6ti do 60let a meze se mu rozhodně nekladou. Ať už jste vyznavači relaxační jízdy, skokani nebo adrenalinoví nadšenci.

Velkou výhodou tohoto sportu je také to, že jej lze provozovat po celý rok. V létě na vodě a přes jaro a podzim zase na kolečkových bruslích buggy nebo tzv. mountainboardu (boardu s kolečky).

Rozhodně to ale není sport, kdy si koupíte draka a „začnete to zkoušet“. Naučení techniky je velice jednoduché a zabere kompletně jen 2 výukové dny, přesto je velmi důležité se vše naučit správně a hlavně bezpečně. Bez vedení, rad a dodržování základních pravidel dokáže kite i ublížit. Pro každý sport platí jistá pravidla a ty je potřeba dodržovat.

Na stránkách www.kite-skola.cz, firmy jež se tomuto sportu a jeho výuce věnuje již několik let, najdete veškeré informace o sportu samotném a možnostech výukových kurzů, které lze v základní verzi pořídit již od 790 Kč. Vybrat si můžete z široké nabídky jak v rámci školících lokalit, tak i počtu výukových dní a ceny.

Navíc lze snowkiting pořídit i v dárkovém balení za zvýhodněnou cenu. Přece jen dostávat rok co rok to samé už není IN. Zkuste něco nového – zážitek ve formě snowkiting kurzu.

Good wind!

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno