Aerobik, atletika, tenis nebo golf… I o tom píše Erasport.cz

Erasport.cz je stále ještě relativně nový, avšak nikoliv už tolik neznámý, všeobecný sportovní zpravodajský server.

Vznikl v červnu roku 2010 a poslední údaj o počtu čtenářů přesáhl 80.000 unikátních uživatelů měsíčně. Erasport.cz se nevěnuje pouze fotbalu a hokeji, jak je tomu u ostatních portálů zvykem, ale dává šanci i menším a ne tolik výrazným sportovním odvětvím. Níže Vám tak přinášíme důležité sportovní novinky a události uplynulých dnů nebo akce, na které se brzy můžete těšit.

Aerobik…

O uplynulém víkendu se v Havlíčkově Brodě konal již třetí nominační závod pro mistrovství Evropy a světa ve sportovním aerobiku. Úřadující mistryně, Denisa Barešová, konečně potvrdila svoji formu a nemusí se tak již bát, že by na vrcholných soutěžích nestartovala. Český svaz aerobiku, fitness a tance FISAF.cz jí udělil divokou kartu. Další prostor pro obhajobu tedy bude už koncem června na Mistrovství Evropy v italském Turíně.

Atletika…

Seriál atletických závodů pokračuje na asijské půdě. Po mítinku v korejském Tegu se elitní atleti přesunuli  k druhému dílu Diamantové ligy do Šanghaje. V dějišti letošního mistrovství světa zářil americký překážkář David Oliver. Do sezóny vstoupil časem 13,13 vteřiny a v neděli se tak utkal v nelítostném souboji s čínskou modlou Liu Xiangem. Ten však na mítinku Diamantové ligy v Šanghaji potěšil miliony svých příznivců, když zvítězil a po vleklých zdravotních problémech se tak ve velkém stylu vrátil. Populární atlet navíc ukončil sérii osmnácti vítězství Davida Olivera a posunul se do čela světových tabulek. 

Tenis…

Po březnovém Davis Cupu a dubnovém Fed Cupu se v Paříži v úterý rozjela mužská kvalifikace na druhý grandslamový turnaj sezóny French Open. Do jejího úvodního kola zasáhla hned pětice českých tenistů a dále pokračují čtyři z nich. Skončil pouze Dušan Lojda, který nestačil na Dána Frederika Nielsena. Naopak postupují Ivo Minář, Jaroslav Pospíšil, Jan Hernych a Lukáš Rosol.

Golf…

Třetí start na okruhu Ladies European Tour (LET) čeká během nejbližších čtyř dnů českou golfistku Kláru Spilkovou, jež se tentokrát možná dočká i výraznější podpory krajanů mezi diváky. Turnaj se totiž hraje v Bavorsku severně od Mnichova a dorazí na něj jak kompletní evropská špička, tak i některé hvězdy amerického okruhu LPGA včetně Sandry Galové. Spilková se díky úspěšnému vstupu do profesionálního světa rychle stala jednou z největších adeptek na titul nováček roku. Ve finančním žebříčku LET je aktuálně na 26. pozici se ziskem 13 582,50 eura a na další dotované místo by ráda zaútočila právě také v Německu.

Basketbal…

Basketbalová první liga zná svého vítěze. Čtvrtý zápas mezi Jindřichovým Hradcem a Chomutovem ovládl sebevědomý Chomutov, který chtěl finálovou sérii na jihu Čech ukončit, a to se mu podařilo po prodloužení. Velká podívaná nabídla obraty a napínavé situace až do úplného konce. V prodloužení se již domácí Jindřichův Hradec nedostal do tempa a mistry 1. ligy jsou tedy po Spartě Praha právě Levharti Chomutov.

Formule 1…

Mezinárodní automobilová federace (FIA) přijala nová pravidla pro výfukové difuzory, které ovlivňují kvalifikační výsledky při závodech formule 1. Novinky měly vstoupit v platnost už při víkendové Velké ceně Španělska, ale podle informací britského Autosportu je odloží až na období po závodě na okruhu u Barcelony. Během kvalifikací získávala výhodu hlavně stáj Red Bull. Její monoposty dokázaly díky nastavení motoru produkovat výfukové plyny i tehdy, kdy jezdec nedržel plynový pedál. Tím pádem měly vozy větší přilnavost k trati a tím i vyšší rychlost.

To vše a ještě mnohem více se dočtete na Erasport.cz!

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno