Aljašská treska v troubě

Ryby patří k velmi oblíbeným a zdravým částem jídelníčku. Musíte však vědět, jak ji správně připravit. Aljašská treska v troubě chutná skvěle, a přitom si vystačíte jenom s několika málo bylinkami.

Jen pět ingrediencí – nic víc opravdu potřebovat nebudete

A co si připravit? Filety z tresky, máslo a citron. A k tomu sůl a pepř. Dopřejte si vše v té nejlepší kvalitě – na vstupních surovinách tady totiž záleží. Pokud je sezóna bylinek, přidejte je pod rybu do pekáčku také je. Rybám to nejlépe sluší s bazalkou nebo petrželí.

Ryba na talíři

Jak připravit pohoštění z trouby

Nejdříve si vezměte tresku. Tu dobře omyjte a očistěte. Je-li na filetech kůže, odstraňte ji. Poslouží vám opravdu ostrý nůž. Filety osolte a opepřete a nechte alespoň půl hodiny odležet v chladu. Mezitím najděte zapékací misku vhodné velikosti. Vymažte ji máslem. Trochu másla pokrájeného na plátky také položte na rybu, kterou jste vložili do pekáčku, a nakonec zakápněte citronem.

Rozdělte rybu na menší porce, bude potom chutnat lépe

Ještě předtím, než rybu do pekáčku vložíte, rozdělte ji na menší díly. Rychleji se propeče. Poté troubu rozpalte na 180 °C a rybu upečte dokřupava. Bude stačit 15-20 minut. Poté bude ryba krásně křupavá a vy si pochutnáte.

S čím tresku servírovat? Skvělá je třeba polenta

Porci můžete ještě vylepšit. Tresku na talíři přelijte nějakým tím máslem navíc. A co k ní? Vyzkoušejte například zeleninový salát nebo brambory. Skvělou moderní přílohou je polenta nebo také nápaditě upravená quinoa. Ale dejte pozor, aby nebyla příloha příliš chuťové výrazná, jinak by jemnou rybu snadno přebila.

K servírovaní také nezapomeňte podávat šťávu z pekáče. Bylo by škoda ji vyhodit, i ta je plná chuti rybího masa.

Jak poznat dobře upečenou rybu

Nejste si jistí, zda je treska už správně upečená? Vezměte si k ruce vidličku a zkuste kousek masa oddělit. Pokud se maso lístkuje, jinými slovy – jde krásně oddělit do sebe a jeho barva je i uvnitř rovnoměrná, máte hotovo a můžete servírovat.

Náš tip: Pokud v troubě použijete horkovzduch, může být celé jídlo hotové ještě o něco rychleji. Ale pozor na vysušení. Rybu dobře podlijte a hlídejte ji. Jakmile se maso vysuší, už ho nezachráníte. A aby měla lahodnou křupavou kůrčičku, můžete ji na poslední dvě nebo tři minuty upravit pod rozpáleným grilem. Ale opět pozor na vysušení. A při podlévání se nemusíte omezovat jen na vodu, skvělý bude i rybí vývar.

Tresku připravíte i v toustovači

Při běžném způsobu používáni nejdříve toustovač lehce vymažete zvoleným tukem a poté začnete opékat sendviče. Ovšem pokud místo vymazávání vložte mezi pláty pečící papír a teprve do něj uložíte sendviče, vyhnete se znečištění. Papír podle potřeby měňte za nový. Jen počítejte s tím, že se bude treska připravovat o něco déle.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno