Bazalkové semínko

Bazalku jako koření a bylinu známe snad všichni. Používáme ji v kuchyni a dochucujeme s ní řadu pokrmů, od salátů po těstoviny. Věděli jste však, že se ke konzumaci hodí i bazalkové semínko, které se podobá oblíbeným chia semínkům? Obsahuje vlákninu, bílkoviny, minerály a další zdraví prospěšné látky. Pojďme se zaměřit na to, jak bazalkové semínko konzumovat a jaký vliv má na naše zdraví.

bazalkové semínkoSemena bazalek nepatří jen do truhlíku, hodí se i k přímé konzumaci.  Pokud patříte mezi příznivce zdravé stravy a nedáte dopustit na konopná či chia semínka, ta bazalková si zamilujete. Vypadají podobně jako zmíněná chia, liší se však ve způsobu přípravy i v obsahu látek.

Bazalková semínka musíte předem namočit

Pokud budete chtít bazalková semínka konzumovat a obohatit svůj jídelníček, budete jej muset připravit předem. Před konzumací se musí na pár hodin namočit do vody. V tomto se liší od chia semínek, které je možné konzumovat i zasucha v neupraveném stavu. Bazalková semínka po namočení zvýší mnohonásobně svůj objem a změknou. Mírně se však liší i svým vzhledem. Když se na ně podíváte zblízka, zjistíte, že jsou černá a kulatá. Oproti nim jsou chia semínka mírně zaoblená a také trochu větší.

Bazalkové semínko – obsah látek

Bazalkové semínko se stalo hitem posledních měsíců. Je cenově dostupné a obsahuje opravdu hodně zdraví prospěšných látek. Najdeme v nich například vitamíny A, B, C, E, K, minerály vápník, draslík, hořčík, fosfor, měď či železo. Jsou bohatým zdrojem vlákniny, bílkovin, zdravých tuků i antioxidantů. Z hlediska obsahu vlákniny jsou na tom bazalková semínka dokonce o poznání lépe než chia, zasytí a jsou schopny dodat tělu dostatek energie. Proto se doporučí fyzicky aktivním lidem, kteří chtějí obohatit svůj jídelníček.

Vliv na lidský organismus

Vzhledem k obsahu minerálů, vitamínů a dalších látek má konzumace semínek blahodárný vliv na lidský organismus. Rychle zasytí a zažene pocit hladu, takže se hodí i do jídelníčku osob, kteří chtějí redukovat svou hmotnost. Pomáhají při žaludečních problémech, při nachlazení, únavě, stresu i kožních problémech.

Jak ho konzumovat

Jak jsme uvedli výše, bazalkové semínko se musí před konzumací namočit, poté svůj objem mnohonásobně zvětší. Můžete je přidávat do džusů, smoothie, salátů, jogurtů, ale třeba i do zmrzliny. Hodí se také pro přípravu zdravých pudinků nebo při pečení. Pokud je přidáte do slaného těsta, budete se těšit zajímavým vzhledem i netradiční chutí.

Bazalková semínka jsou cenově dostupná, vždy však dbejte na to, aby byla v bio kvalitě. Chcete-li udělat něco pro své zdraví, nasytit se a dodat tělu vlákninu, minerály i vitamíny, bazalková semínka rozhodně vyzkoušejte.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno