Piniové oříšky

Piniové oříšky jsou v Česku zatím málo rozřířené. Řekneme si více informací o Piniových oříšcích. Dozvíte se jaké prospěšné živiny obsahují a jakým způsobem je můžete jíst.

Piniové oříšky se získávají z Borovice pinie, jsou to její semínka. Jsou hnědé, ale jádro je bílé barvy. Mají sladkou chuť a chutnají po pryskyřici. Piniové oříšky nejsou v Česku moc využívané, hlavně díky tomu že jsou docela drahé.

Co obsahují

Piniové oříšky obsahují okolo 60 procent tuků. Jsou složené hlavně z polynenasycených mastných kyselin. A to především kyselina linolová a kyselina pinolová. Piniové oříšky také obsahují velmi kvalitní bílkoviny. Jsou také dobrým zdrojem vitamínu B1 a železa, hořčíku, draslíku ale také zinku.

Účinky na naše zdraví

Podílejí se na posilování nervové soustavy. Snižují také hladinu cholesterolu v krvi. Pomáhají lépe zvládat stres a deprese. Byly také prokázány pozitivní účinky na cévy.

Jakým způsobem se používají

Můžete je jíst syrové. Měly by jsme je vždy pořádně rožvýkat. Často se však přidávají do různých salatů či omáček. Často se také používají na dekoraci. Je třeba je skladovat bez přístupu vzduchu, jinak se rychle kazí.

BEZ KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno