Běháte za tmy po silnici? Chraňte se reflexními prvky!

Chodíte kondičně běhat ráno ještě před cestou do zaměstnání nebo až večer, kdy v létě zajde slunce a je příjemné klima? Běháte i část trasy po silnicích, protože ve vašem okolí chybí zpevněné cesty a vy máte na běhání rádi tvrdý podklad? V noci za snížené viditelnosti musíte myslet především na své zdraví. I na okresních silnicích může být vysoký provoz a řidiči vás musí včas vidět. Nejlépe vás uvidí díky reflexním prvkům.

Nemusíte mít celé reflexní oblečení

Ideální variantou by samozřejmě bylo, kdybyste chodili běhat v reflexním oblečení, které je za tmy nejlépe vidět. Bohatě postačí i menší reflexní prvky na oblečení. Nejsnazší volbou je reflexní páska pro chodce a běžce. Reflexní pásku nasazenou na ruce vidí řidiči aut na vzdálenost i 200 metrů a mají dostatek času na reakci. Postavu bez reflexních prvků vidí řidič jen na 20 metrů, což může být na reakci pozdě.

Mezi pásky jsou rozdíly

Bohužel je nutné myslet i na to, že mezi kvalitou jednotlivých typů reflexních pásků na našem trhu jsou velké rozdíly. Levné pásky, které koupíte třeba na rohu ve večerce nemají takovou odrazivost, rychle praskají a mohou se poškodit. Kvalitní reflexní pásky pro chodce mají vysokou odrazivost, která se nesnižuje ani postupem času. Nepraskají, jsou stále pevné a pružné. Rozhodně se vyplatí vybírat a nakupovat kvalitu, nejlépe přímo u výrobce.

I na našem trhu jsou výrobci

I na našem trhu jsou specializovaní výrobci reflexního oblečení a doplňků. Mezi přední firmy patří ALTIMA LZ s.r.o., společnost s dlouholetou tradicí a zkušenostmi. Společnost ALTIMA LZ s.r.o. má ve své nabídce několik kategorií produktů – reflexní prvky, nažehlovací aplikace, nákupní tašky a nažehlovací záplaty.

Letos jsou reflexní prvky povinné

V letošním únoru vláda schválila novelu zákona o silničním provozu 361/2000 Sb., který má za úkol zvýšit bezpečnost provozu. V noci a mimo obec jsou chodci povinni mít na sobě alespoň 1 reflexní prvek. Při nedodržení tohoto předpisu hrozí chodci pokuta až ve výši 2 000 Kč.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno