BMI kalkulačka podle věku a pohlaví

Každý, kdo se ve svém životě někdy zajímal o vlastní fyzické proporce, muskulaturu a případný vzhled, jistě narazil na pojem, respektive označení BMI. Zkratka, jejíž celkový název je Body Mass Index, z čehož lze jednoznačně usuzovat, co je výsledkem takového čísla.

Jde o určitý obecný identifikátor, který slouží k rychlému stanovení lidské obezity, popřípadě dalších stavů, jako je nadváha, podváha nebo normální stav.

Jak spočítat BMI?

Pro stanovení indexu BMI existuje přemíra internetových kalkulaček, které vám na tuto otázku odpoví po zadání zhruba čtyř důležitých údajů. My vám však prozradíme, jak si Body Mass Index spočítat sami.

Hmotnost dělená výškou. To je celá alchymie tohoto početního vzorce. Nutno podotknout, že na potřebný výsledek má vliv také pohlaví jedince, včetně jeho věku.

Tabulky BMI

Na základě dlouhodobého zkoumání vznikly matematické a statistické výsledky, jež se staly formou rozlišování BMI. V závislosti na tom, jaké vám vyjde číslo, předběžně víte, jak je to s vaší fyzickou muskulaturou.

Základem je šest kategorií.

·         Těžká podvýživa – menší než 16,5 BMI

·         Podvýživa – 16,5 až 18,5 BMI

·         Normální váha – 18,5 až 25 BMI

·         Nadváha – 25 až 30 BMI

·         Mírná obezita – 30 až 35 BMI

·         Střední obezita – 35 až 40 BMI

·         Vysoká obezita – více jak 40 BMI

Přesné určení BMI na základě testů

Asi každý občan si udělá vlastní mínění o vypovídající hodnotě Body Mass Indexu. Jde totiž o obecné výpočty, které neberou v potaz další individuální záležitosti konkrétního jedince. Chcete-li mít přesné BMI, je třeba přihlížet k vaší stavbě těla, množství svalové hmoty a k dalším faktorům.

Body Mass Index pro vás může být určitým spouštěcím mechanismem pro návštěvu zkušeného odborníka, který vám může pomoci s následným přibíráním nebo úbytkem celkové hmotnosti těla.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno