Zeleninová dieta

Touha být štíhlý a nebojovat s nadváhou není jen moderní trend, ale je výrazně ovlivňována i fyzickou kondicí a tedy zdravotním stavem a psychickou pohodou. Diety jsou doporučovány v různých podobách a s různě trvalým účinkem. Zeleninová dieta je jednou z nich. Možná vás odradí představa konzumace samotné zeleniny. Nesmíte ale zapomínat, že zelenina obsahuje velmi málo sacharidů, je bohatá na vápník, vlákninu a minerální prvky a při troše fantazie si můžete připravit velmi chutné a pestré jídlo. Zelenina je neodmyslitelnou součástí každé diety i pro svůj obsah živin a vitamínů. Pojďte se tedy podívat blíže, co můžete od zeleninové diety očekávat.

Dieta by se měla skládat především ze zeleniny, která má nízký obsah sacharidů. Vhodný je zejména špenát, fazole, hlávkový salát, celer, papriky, cibule, květák, brokolice, kapusta, žampióny a různé druhy bylinek. Rozmanitá chuť a vůně si podmaní i vás. Zeleninovou dietu můžete držet buď v drastičtější, nebo mírnější podobě. Tvrdší a agresivnější forma spočívá v týdenním pojídání samotné zeleniny. Váhový úbytek bude znatelný a po týdnu můžete zaznamenat váhu až o 7 kilogramů nižší. Úskalí této varianty spočívá v nedostatku energie a jo-jo efektu, který vás čeká téměř ihned po návratu k běžným stravovacím návykům. Zelenina neobsahuje žádné bílkoviny a tak při hubnutí nebudete ztrácet jen tuky, ale i svalovou hmotu.

Zdravé hubnutí

Dalšími nevýhodami, které tzv. agresivní zeleninová dieta přináší, jsou střevní potíže (zejména při dlouhodobější konzumaci nadýmavější zeleniny). Tomu se vyhnete pouze tím, že po ukončení zeleninové diety se budete striktně řídit pravidly zdravé výživy a neopomíjet fyzickou aktivitu. Mírnější a daleko zdravější a přijatelnější verzí zeleninové diety je její kombinace s nízkotučnými výrobky a luštěninami, nebo náhražkou tučných svačin za čistě zeleninové.

Účinnou variantou je také přidání kusu zeleniny ke každému jídlu. Tato cesta hubnutím není rychlá, ale za to efektivnější a rozhodně trvalejší. Zeleninová dieta a úprava zeleniny by měla být za každou cenu rozmanitá, aby vás již druhý den neomrzela. Naštěstí existuje nespočet receptů na dietní, ale lahodné saláty či nápoje a očistné šťávy. Pochutnat si také můžete na dušené či grilované zelenině. Nejvíce vitamínů a prospěšných látek však přijmete v čerstvé syrové podobě.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno