Cviky na hubnutí: Rychlé a efektivní

Sedavý způsob života a dobré jídlo všude kolem nás – není divu, že nás trápí nějaký ten nehezký špíček nebo kilo navíc. Nepropadejte ale zoufalství! Vše se dá spravit jednoduchými a efektivním cviky na hubnutí.

Předtím, než se pustíte do cviků na hubnutí, se pořádně zahřejte. Ideální je, pokud doma máte třeba rotoped. Vystačíte si ale i s vaší oblíbenou taneční hudbou, na níž můžete tančit, poskakovat. Zkusit můžete také běh na místě. Energická rozcvička je důležitá, protože se vaše svaly zahřejí, tělo bude rychleji spalovat energii a vy budete rychleji hubnout.

Cviky na hubnutí: Břicho

Většinou nás trápí přebytečné tukové polštáře na břiše. Jak se jich zbavit? Zacvičte si následující cviky na hubnutí břicha!

Sedy – lehy

Jde o známý, ale osvědčený cvik na hubnutí břicha. Lehněte si na zem, ruce dejte za hlavu, bedra přitiskněte k podložce. Zvedejte hlavu, ramena a lopatky. Bederní část nechte na zemi! Opakujte tři série po 30 zvednutí.

Sedy – lehy pro pokročilé

Pokud máte sedy – lehy zvládnuté, tento cvik si můžete ztížit. Stačí, když zvednete nohy šikmo ke stropu. Nezapomeňte mít bedra stále přitisknutá k podložce. Opakujte tři série po 30 zvednutí.

Cviky na hubnutí: Stehna

Silnější stehna trápí především ženy. Ideálním cvičením na zeštíhlení nohou je běh. Zkuste si pro začátek zaběhat alespoň doma na místě a pak vyzkoušejte tyto cviky na hubnutí stehen.

Skvoty

Tento cvik na hubnutí stehen znáte možná z aerobiku – je v podstatě podobný dřepům. Stoupněte si, nohy na šířku ramen a pak se pokrčte v kolenou a mírně vystrčte zadek. Pokud se podíváte na kolena, neměla by zakrývat špičky nohou. Snižte se, co nejvíce to jde a pak se zase narovnejte, kolena stále mírně pokrčená. Opakujte tři série po 15 skvotech.

Cviky na vnitřní stranu stehna

Lehněte si na bok. Jednou rukou si podepřete hlavu. Spodní nohu nechte nataženou, horní pokrčte a dejte ji přes spodní. Spodní nohu zvedejte do výšky 20 – 30 cm. Chodidlo flex. Poté vyměňte strany a procvičte i druhou nohu. Na každou nohu opakujte tři série po 20 zvednutí.

Cviky na hubnutí: Zadek

Cvikem na hubnutí zadku jsou již zmiňované skvoty. V podstatě tak procvičíte najednou nohy i zadek. Přidat můžete i jiný osvědčený cvik:

Cvik na hubnutí zadku

Klekněte si na všechny čtyři a opřete se o předloktí. Zvedněte jednu nohu (chodidlo flex), kterou mějte nataženou a pak zvedněte ještě o 10 – 15 cm. Vraťte zpět do vodorovné polohy a opět zvedněte. Opakujte tři série po 20 zvednutí. Pro obměnu můžete nohu pokrčit v koleni (chodidlo směřuje ke stropu a lýtko tvoří se stehnem pravý úhel).

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno