Jak zhubnout: jak účinně shodit

Jak zhubnout ? Na to se ptá spousta lidí, kteří by chtěli zhubnout přebytečná kila na svém těle. K trvalému hubnutí vám pomůže zejména trvalá změna vašeho životního stylu.

Dnešní doba přináší málo pohybu. Lidé se stále méně hýbou a spolu se špatnou stravu to bývá důsledkem nadváhy, nebo dokonce obezity. Někteří lidé vůbec nevěnují pozornost tomu co jí a sport je pro ně téměř sprosté slovo. Pokud chcete opravdu začít hubnout, tak musíte změnit svoje dosavadní návyky a přejít na zdravější životní styl. Důležité je aby změny byly trvalé a nejednalo se o nějakou krátkodobou dietu. Hodně lidí si totiž myslí, že budou držet měsíc dietu a za měsíc už zase budou jíst normálně. Takhle to ale nefunguje, za chvíli kila opět naberete a váš problém s váhou je tu znovu. Proto je důležité aby se jednalo o trvalé změny.

Jak zhubnout ? – změna stravování

Měli by jste začít více přemýšlet na tím co vlastně jíte. Z svého jídelníčku by jste měli odstranit jednoduché cukry a hodně tučná jídla. Naopak je důležité do svého jídelníčku zařadit více vlákniny. Takže jezte více zeleniny, ovoce. Místo bílého tukového pečiva používejte radši celozrné pečivo s obsahem vlákniny. Více o jídelníčku se dozvíte v článku jídelníček při hubnutí. Důležité je také nevynechávat snídani a jíst pravidelně. Rozdělení jídel během dne můžete vypadat nějak takto:

  • 7:30 Snídaně – nejdůležitější jídlo dne, měla by obsahovat dostatek sacharidů, abychom jsme měli energii po celý den. Více v článku o zdravé snídani.
  • 12:00 Oběd – většinou se bude jednat o nějaké maso + příloha. Volte radši kuřecí maso a krůtí maso než vepřové maso.
  • 15:00 Svačina – lehká svačinak, ideálně například zeleninový salát či něco podobného
  • 18:00 Večeře – může zařadit maso s přílohou
  • 21:00 Večeře 2 – toto jídlo by mělo obsahovat především bílkoviny.

Jídla během dne si zamozřejmě můžete časově upravit, tak jak se vám to bude hodit. Důležité je však vždy jíst alespoň 5x denně.

Jak zhubnout ? zařaďte i pohyb

Je také důležité abyste zvýšily svoji pohybovou aktivitu. Je důležité hýbat se pravidelně. Ale pokud jste teď dlouho nesportovaly, tak začínejte postupně. Začátečníci často dělají chybu, že vlétnou do sportu naplno. Pokud začínáte, tak začínejte postupně. Na začátku vám postačí tréninku 3x týdně po 0,5 hodině. Postupně budete do svého života zařazovat více pohybu a sportu.

Důležité je také si vybrat sport, který vám bude opravdu bavit. A né, že se toho budete muset nutit. Musíte prostě sportovat s nadšením. Po čase zjistíte, které sporty jsou vaše krevní skupina.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno