Bolest ledvin

Bolest ledvin je vždy velmi nepříjemná. Rozebereme si co může způsobovat bolesti ledvin.

Ledviny jsou v našem těle uloženy v břišní dutině . Ledviny slouží hlavně k tomu, aby z krve odstraňovaly různé škodlivé látky. Ptáte se kde bolí ledviny?  Často je pociťována tupá bolest v oblasti ledvin. To odpovídá místu, kde je uložena bederní páteř. Samotná bolest ledvin neustává ani během klidu.

Možné příčiny proč vás bolí ledviny

Bolest ledvin bývá většinou vyvolávaná některou z těchto možných příčin:

  • zánět ledvin – nejčastěji je bolest ledvin způsobená probíhajicím zánětem v ledvinách. Tento zánět má většinou bakteriální původ (způsobují ho bakterie). Tento zánět se objevuje často po nastydnutí, hlavně v podzimním čase. V případě rychle nasazené léčby, je léčba většinou rychlá a jednoduchá. K léčbě se využívají většinou antibiotika. Více si můžete přečíst v samostatném článku o zánětu ledvin.
  • ledvinové kameny – malé ledvinové kamínky, které se usadí v ledvinách. Když jsou kameny v ledvinách, tak nepociťujeme žádnou bolest, bolest nastává až ve chvíli kdy se uvolní z ledvin a putují močovými cestami. Objevují se pak velmi silné bolesti zad v oblasti ledvin.  Mrkněte také na samostatný článek o ledvinových kamenech.
  • příčiny mimo ledviny – často lidé zaměňují bolesti bederní páteře za bolesti ledvin. Bolesti bederní páteře mohou být způsobovány: různými problémy se zády a bolestmi zad, nádory, pásovým oparem či tím, že máte skřípnutý nerv.
  • glomerulonefritida – jsou postiženy glomeruly v ledvinách.

Prevence před problémy s ledvinami

Jako prevence slouží zejména dostatečný pitný režim. Každý den by jste měly vypít alespoň 2 litry vody (opravdu čisté vody a ne tekutin). Nikdy by jste také neměly zadržovat moč a měly by jste se jít ihned vymočit.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno