Domů Zdraví Bolesti Bolesti nohou od kolen dolů

Bolesti nohou od kolen dolů

Každý, kdo trpí bolestmi nohou od kolen dolů ví, o jak nepříjemné obtíže se jedná. Následující článek vám prozradí, jaké příčiny se za těmito problémy můžou skrývat,

Bolest je signálem, že v těle není něco v pořádku. Nejinak tomu je i v případě bolesti nohou od kolen dolů. Vzhledem k tomu, že se jedná o relativně rozsáhlou část lidského těla, tak bolest může mít mnoho příčin.

Možné příčiny bolesti nohou od kolen dolů

Křečové žíly v oblasti lýtek

Patří mezi nejčastější příčiny bolestí nohou od kolen dolů. Můžou být okem viditelné ve formě jemných modrých metliček na povrchu lýtek nebo se může jednat o výrazné uzlíky. V některých případech je vidět nemusíme vůbec. Mezi další projevy křečových žil patří otoky, pocit tíhy a tlaku končetin, svědění kůže, noční křeče nebo rychlá únava nohou.

Svalové bolesti a křeče

Svalové křeče se neobjevují pouze jako důsledek zvýšené sportovní aktivity, jak si mnoho lidí myslí. Křeče se můžou objevovat i u ostatních lidí, kteří aktivně nesportují. Obvykle se jedná o důsledek nedostatečného množství hořčíku v organismu. Další alternativou, která přináší bolesti lýtka, je natržení lýtkového svalu. Sval může reagovat citlivě na dotek, někdy je natržení svalu doprovázeno jeho ztuhnutím.

Vbočený palec

Odborný název je Hallux valgus. U tohoto problému dochází k deformování palce u nohy. Palec se uklání směrem k dalším prstům nohy a současně se na vnitřní straně vytváří výčnělek. Tento nepřirozený tvar palce spolu s výčnělkem způsobuje bolest při chůzi.

Ostruha patní kosti

Otruha na patě je velmi bolestivá záležitost. Ovšem pouze u některých postižených. Druhá část lidí s ostruhou na patě netrpí v podstatě žádnými problémy. Příčiny ostruhy na patě jsou různorodé a některé nejsou ani dostatečně známé. Jedná se o kostěnný útvar, který odhalí rentgenové vyšetření.

Zborcená klenba nohy

Problémy s klenbou nohou přinášejí bolesti a otoky chodidel. Častá jsou také kuří oka, vbočený palec a kladívkovité prsty. Nejvíce ohroženi jsou lidé s nadváhou, s genetickými dispozicemi a ti, kteří nosí nevhodnou obuv.

Dna

Dna vzniká jako důsledek nadměrného ukládání krystalků kyseliny močové. Kyselina močová se ukládá v kloubech a způsobuje otoky a bolesti. Může se projevovat v jakémkoliv kloubu, včetně kloubu palce u nohy nebo nártního kloubu.

Cukrovka – diabetes mellitus

Jedná se o poruchu metabolismu cukrů, kdy se v těle postiženého vyskytuje zvýšené množství cukru v krvi. Má velké množství projevů, které se navíc rozlišují podle toho, jak moc je cukrovka rozvinuta. V souvislosti s tématem tohoto článků můžeme uvést bolesti nohou, mravenčení nohou a také horší hojení ran.

Jak vidíte, příčin bolesti nohou od kolen dolů může být mnoho. Žádnou z nich byste neměli odceňovat a proto se nechte vyšetřit u lékaře.

BEZ KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno