Bylinky na ledviny

Správně fungující ledviny jsou základem každého organismu. Vylučují z těla přebytečné látky, řídí objem krve a ovlivňují množství vody v těle. Nemalé procento populace se však trápí s různorodými onemocněními, mezi které patří především časté záněty ledvin. Ne vždy je však třeba hned nasazovat léky – někdy umí pomoci i bylinky, které si v dnešním článku představíme.

Brusinky: Vynikající prevence onemocnění močových cest

Pokud patříte mezi ty, kteří rádi myslí na prevenci, rozhodně byste do svého jídelníčku měli na čestné místo zařadit také brusinky. Toto severoamerické ovoce je bohaté na vlákninu a vitamíny C a E. A co víc – obsahuje proanthocyanidy, které se váží na škodlivé bakterie v oblasti močového měchýře a účinně tak bojují proti vzniku zánětu.  Brusinky je možné užívat v různých podobách – v sušeném stavu je lze jíst samotné, zamíchané v jogurtu či v müsli. Vřele ale můžeme doporučit i formu vitamínového doplňku či chutného čaje.

Brusinkový čaj působí močopudně a umí pomoci vyléčit třeba takový zánět močových cest.

Pozor byste si při výběru vhodných brusinek měli dát zejména na přidanou hodnotu cukru, který se objevuje v konzervovaných brusinkách v plechovce. Různá umělá sladidla se mohou objevit i v brusinkových džusech, které jsou sice velmi chutné, ale je třeba opravdu dbát na jejich správný výběr.

Trpíte onemocněním ledvin? Nemusíte do lékárny, pomohou vám i obyčejné kopřivy

Pakliže příliš nelpíte na své zahrádce, dost možná i vy v okolí domu najdete kopřivy – konkrétně kopřivy dvoudomé. Zvláště naše prababičky z nich s nadšením vyvářely čaj, na kterém si můžete pochutnat také. Nejenom, že jde o docela zajímavý gurmánský zážitek – uvítají jej i vaše ledviny. Tento čaj z kopřiv je totiž močopudný a umí velmi dobře pomoci. Krom toho našemu organismu dodává železo a příznivě působí na tvorbu červených krvinek.


Příprava kopřivového čaje je jednoduchá: Stačí natrhat hrstku lístečků čerstvých kopřiv, zalít ji vroucí vodou a nechat patnáct minut louhovat. 

Přeslička rolní versus močové kameny

Pokud trpíte problémy s močovými kameny, rozhodně neváhejte a poraďte se se svým lékařem či lékárníkem o používání přesličky rolní. Miliony let stará bylinka má výrazné močopudné účinky, je však nutné ji užívat velice krátkodobě a s jistou opatrností.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno