Čaj na odvodnění organismu

Máte-li problémy se zavodňováním vašeho organismu, je na čase jej odvodnit. Vynikajícím a jednoduchým řešením je popíjení čaje pro odvodňování.

Zavodnění organismu

Pokud tělo zadržuje v těle příliš mnoho vody, začne se to projevovat navenek. Typickými projevy jsou nateklost, celulitida a nadměrné pocení. Problém se zavodněním organismu lze přitom řešit poměrně jednoduše.

Příčiny

Důvodu, proč vaše tělo zadržuje příliš mnoho vody, může být několik. Velmi často je hlavní příčinou premenstruační syndrom. Pokud je to způsobeno právě tímto syndromem, vaše tělo se začne značně zavodňovat asi dva týdny před menstruací, poté problémy zmizí. Další možnou příčinou může být také špatný jídelníček. Existují potraviny, které v těle vodu zadržují.

Potraviny, zadržující vodu v těle

V těle nejvíce zadržují potraviny, které mají vysoký obsah sodíku. Jsou to tedy potraviny s velkým množstvím soli. Měli byste omezit konzumaci slaných výrobků, ale i sýrů, uzenin, instantních polévek a instantních pokrmů obecně. Ty obvykle obsahují velké množství soli.

Zavodňování a hubnutí

Pokud se snažíte hubnout, zavodnění těla vám tuto snahu může překazit. Před samotným hubnutím je tedy žádoucí poradit si s tímto problémem a odvodnit organismus. Pojďme se podívat, jak toho docílit pomocí čajů.

Odvodňování pomocí čajů

Pokud si tedy chcete poradit s problémem zavodnění organismu, můžete vyzkoušet některé čaje, které při odvodňování pomáhají. V lékárnách je výběr již hotových čajů opravdu pestrý, stačí se zeptat lékárníka na doporučení. Pokud však nechcete kupovat již hotové bylinné směsi, čaje a odvary z bylinek si můžete sami připravit doma.

KopřivaPetržel

Je známo, že kořenová zelenina má schopnost odvodňovat. Nejlepších výsledků dosáhnete pomocí petržele, ale také celeru nebo pastináku. V drahých potravinových doplňcích se nachází nadrcený kořen petržele. Ten si můžete připravit i sami. Kořen nechce usušit, namelte a před podáváním zalijte horkou vodou. Takový roztok popíjejte, odvodnění zaručeno!

Kopřiva a zelený čaj

Úplně obyčejný zelený čaj nebo odvar z kopřivy může zcela nahradit drahé čaje z lékárny na odvodnění. Zelený čaj i kopřiva se díky svým vlastnostem hodí i při očistě organismu.

Přeslička, jalovec, bříza, černý bez

Všechny výše vyjmenované bylinky mají schopnost odvodňovat. Pokud vám tak ve vašem okolí některá z nich roste, stačí jen posbírat, uvařit odvar a popíjet. Doporučujeme konzumace bylinných čajů konzultovat s lékařem. Některé bylinky mohou mít více účinků, které vzhledem k vašemu celkovému zdravotnímu stavu nemusí vyhovovat.

Odvodnění organismu tak můžete zvládnout i bez větších investic. Na závěr zmíníme ještě potravinu, která vás odvodní zcela zaručeně – vodní meloun! Při jeho pravidelné konzumace můžete na problémy se zavodňováním organismu zapomenout, na víc si na něm pochutnáte. Také můžete kombinovat popíjené odvodňovacích čajů společně s močopudnými potravinami.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno