Český česnek

Český česnek se zase dere pomalu na výsluní. Lidem už přestává stačit „slabý“ Čínský nebo Španělský česnek. Český česnek však v součastnosti najdete spíše na farmářských trzích, v supermarketech by jste ho často hledali marně.

Říká se že jeden stroužek česneku má v sobě stejně silic jako celá palice Čínského česneku. Kdo mohl oba druhy česneků ochutnat tak mi dá za pravdu. Český česnek začal postupně mizet z obchodů hlavně díky tomu, že lidé začali dávat přednost Čínskému česneku, který byl o pár korun levnější. Českým zemědělcům se poté již vůbec nevyplácelo Český česnek pěstovat a proto raději přišly na jiné plodiny. Proto se snižoval počet hektarů na kterých se pěstuje Český česnek. Letošní rok by mohl být prvním rokem po dlouhé době, kdy se vypěstuje meziročně více Českéh česneku.

Český česnek účinky na zdraví

Česnek je často označován jako „přírodní antibiotikum„.  O účincích česneku věděly již ve Starém Egyptě. Své místo má česnek také v Čínské medicíně. Česnek má následujicí účinky na náše zdraví:

  • chrání před chřipkou a nachlazením
  • pokud již onemocníte, tak se při konzumaci česneku urychlí vaše vyléčení
  • zvyšuje odolnost našeho organismu
  • zlepšuje zažívání, když ničí nežádoucí bakterie v zažívacím traktu
  • reguluje krevní tlak a také množství cukru ve vaší krvi
  • působí jako prevence před rakovinou

Aby se účinky projevily co nejvíc tak musíte jíst česnek v syrovém stavu. Důležité je česnek dobře prolysovat nebo ho pořádně rozkousat, aby se uvolnilo co nejvíce silic.

Kde se dá koupit Český česnek ?

Ve velkých obchodech Český česnek nemáte šanci sehnat. Musíte se obráti na drobné pěstitele, případně můžete navštívit farmářské trhy, kde se často Český česnek prodává. V současnosti je větší poptávka, než nabídka.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno