Chcete sportovat? Dejte se na bojový sport

Rádi byste se po zimě dostali do formy a hledáte vhodný druh sportu, který by vás chytl za srdce? Nevíte, co vás osloví a bude bavit? Co takhle se dát na nějaký bojový sport, který má své jedinečné kouzlo. Nejen, že vás udrží v kondici, ale naučíte se i určitým způsobem bránit či můžete ochránit své blízké. Naučíte se sebeobranu, aniž byste potřebovali zvláštní fyzické schopnosti. Tyto sportovní disciplíny se hodí pro dospělé, holky, kluky i děti. Vaše momentální síla nehraje roli.

Bojové umění je životní filozofie

U bojového umění a bojových sportů je důležitá nejen fyzická, ale také psychická příprava. Jedná se o určité soustavy tradic a postupů, jež vás naučí, jak se chovat při přímém boji s protivníkem. Klade se nejen důraz na fyzický boj, ale i duševní aspekty, proto se uplatňují různá dechová cvičení, meditace či cvičení v koncentraci. Bojové umění má svou bohatou filozofii a stane se vašim životním stylem. Získáte dovednosti jako je vůle, trpělivost a vytrvalost.

Bojové umění

Jaké druhy bojových sportů a umění existují?

Bojové sporty a umění lze vykonávat se zbraní či bez zbraně za použití pouze vašeho lidského těla. V případě zbraní se jedná o meče a katany, Sai, Shinai nebo Shurikeny a další. Dle intenzity boje dělíme bojové sporty na:

·      soft-contact – důraz je kladen na maximální ochranu bojovníků, hrozí minimální nebezpečí zranění.

·      semi-contact – ochrana má střední intenzitu,je povoleno přesně určenými kopy zasahovat svého protivníka.

·      full-contact – ochrana bojovníků je minimální, důraz se klade na maximální reálnost boje, samozřejmě dle pravidel a povolen je maximální fyzický kontakt.

V současné době lze u nás provozovat mnoho rozličných druhů bojových technik a stylů. Mezi ně se řadí kupříkladu Karate, Judo, Taekwondo, Box, Kick-box, Thai box, Krav Maga, Ju-Jitsu, MMA a další. Je jen na vás, která z těchto technik osloví vás. Vyzkoušet jich můžete více a poté se rozhodnout.

Trénink

Bojové sporty a umění si vyžadují vhodné oblečení a pomůcky

Většina těchto kontaktních disciplín vyžaduje, ať už při tréninku nebo v ostrém boji, obléci předepsaný oděv. Jistě není třeba představovat třeba taková kimona. Hodit se vám budou i bezesporu nejrůznější potřeby pro bojové sporty. Prvotřídní potřeby pro tyto sporty na jednom místě naleznete na specializovaném e-shopu Ipponshop.cz, jehož provozovatelé se sami řadě bojových technik věnují, proto si nechejte poradit od těch pravých odborníků. Dokonce i některé produkty sami vyrábějí pod značkou Ippon.

Boxovací pytel

Nezapomeňte tedy pořídit kimono, zavítejte také pro pásky obi, jež drží kimono pohromadě a určují technickou úroveň schopností svého nositele. V nabídce nechybí ani další oděv, zejména oblečení na trénink, jako jsou trenýrky, tílka, teplákové soupravy. Důležité jsou rovněž nejrůznější chrániče pro bojové sporty či rukavice, bohatá je i nabídka tréninkových pomůcek, jako jsou tatami a žíněnky, boxovací pytle, lapy a úderové bloky, figuríny, panáci a další. Jistě zde seženete vše, co k výkonu vámi vybrané bojové techniky, potřebujete.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno