Chlorella a její pozitivní i negativní účinky

Chlorella je sladkovodní jednobuněčnou řasou pocházející z Taiwanu. Objevena byla v roce 1890 a dle výzkumů na naší planetě žije už déle, než 2, 5 miliardy let. Tato rostlina má přímo kouzelný pozitivní vliv na náš organismus, obsahuje totiž velké množství cenných látek. Pojďme si o ní dnes povědět o něco více.

Složení chlorelly

Chlorella je dobře známá především pro obsah růstového faktoru CGF, který podporuje rozvoj buněk a má velmi kladný vliv na komplexní posílení celého organismu. Další cennou látkou je chlorofyl, který je v chlorelle také hojně zastoupen. Podílí se na zlepšení a zkvalitnění krevního obrazu, mimo jiné také působí na rychlejší hojení ran a brání zánětlivým onemocněním.

Chlorella je někdy také nazývána jako „přírodní antibiotikum“, není to však přesné. Tuto přezdívku by si konkrétně spíš zasloužila další látka v ní obsazená – chlorellin, který z našeho těla odstraňuje parazity. Opomenout pak nesmíme ani spollerin, který také napomáhá vylučování látek a je tak významný pro detoxikaci organismu.

Zajímavostí je fakt – a málokdo to ví – že chlorella obsahuje dvakrát více bílkovin, než luštěniny. Mimo to je také plná vitamínů A, H, D, C a B. Najdeme v ní velké zastoupení železa, zinku, fosforu i hořčíku.

Jak chlorella působí?

A proč že se nám vlastně chlorella hodí, jak přesně tento doplněk stravy působí?

  • Detoxikuje organismus a podporuje náš trávicí systém
  • Je vhodnou prevencí proti rakovině a onemocněním srdce
  • Zmírňuje negativní následky radioterapie a gama záření
  • Podporuje imunitní systém
  • Jde o přírodní afrodiziakum, při dlouhodobějších dávkách totiž zlepšuje sexuální výkonnost
  • Pomáhá snížit hladinu cholesterolu v krvi
  • Je skvělým pomocníkem všech astmatiků, kterým napomůže snížit počet astmatických záchvatů
  • Působí na lepší zvládání stresových situací
  • Brzdí chronickou únavu
Chlorella je prevencí proti stresu i únavě. 

Chlorellu je možné zakoupit jako výživový doplněk v sítích lékáren. Nabízí ji větší množství prodejců, obsah se však obvykle výrazně neliší. Rozdílný je snad jen počet tablet spolu se vzhledem balení a cenou. K mání jsou i různé kosmetické produkty, do kterých se výtažky z chlorelly přidávají.

Dávkování

Chlorella by se měla začít používat od nejmenších dávek, v opačném případě totiž může u nenavyklého organismu vyvolat nepříjemné pocity, bolesti hlavy a zácpu. Optimální dávkou je 5 gramů denně pro muže a 4 gramy denně pro ženy. Během nemoci nebo extrémně vypjaté stresové situace je možné tuto dávku zvýšit až na 20 gramů na den.

 Chlorella v podobě tablet. 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno