Chlorella – nejkvalitnější druhy

Chlorella, to je jednobuněčná řasa, která je pro přínos na lidské zdraví velmi populární. Chlorella má detoxikační vlastnosti, obsahuje antioxidanty, vitamíny i minerály. Existuje však hned několik druhů této řasy, některé jsou více, jiné méně účinné. Pojďme si je představit.

Chlorella je rod jednobuněčných řas. Známe je poměrně krátkou dobu, objeveny byly v roce 1890. Pro své zbarvení a tvar také získala také řasa své pojmenování. Název pochází z kombinace řeckého slova chloros, tj. zelený a latinského ella, tj. malý.

Nejkvalitnější druhy řasy

Chlorella je rod řas, existuje jich celá řada. Na trhu je k sehnání hned několik typů, které jsou dostupné, mírně se liší obsahem a také používáním. Mezi nejznámější druhy řasy patři chlorela pyrenoidosa a spirulina. Existují i méně známé druhy, se kterými se však u nás spíše nesetkáte. jsou to např. yaeyama či yucca. Bezpochyby jich existuje mnohem více, podrobnosti o jejich existenci však nejsou doposud příliš rozšířené.

Chlorella pyrenoidosa

Řasa chlorella v tabletáchAsi nejznámějším druhem řasy je chlorela pyrenoidosa z rodu chloropytha. Pochází z Taiwanu a obsahuje opravdu velké množství účinných a zdraví prospěšných látek. Chlorella pyrenoidosa je vůbec nejkvalitnějším typem jednobuněšné řasy, která se na trhu vyskytuje, bez dalších okolků vám tedy prozradíme, že hledáte-li kvalitní a účinný druh, volte právě tento. Běžně se v Taiwanu pěstuje, ovšem ne na celém území. Daří se jí jen tak, kde je sluneční klid vyrovnané a kde je podnebí stálé, bez výkyvů. Přírodní chlorela, která se pěstuje venku, musí být následně čištěna poměrně náročnými laboratorními postupy za využití mikroskopických filtrů a odstředivé síly. Proces je náročný především z důvodu, že při čištění nesmí být použity chemické prostředky, vše se řeší přírodní cestou. Tento druh chlorelly obsahuje velké množství chlorofylu, také obsahuje vitamíny D a B12. Hlavní důvod, proč se chlorela pyrenoidosa tak často používá, jsou její detoxikační účinky. dokáže snadno a efektivně z těla odvádět těžké kovy a jiné škodlivé látky. Obsahuje mimo jiné vitamín C a nenasycené mastné kyseliny.

Spirulina

Spirulina platensis se mezi rod řas chlorela řadí velmi často, přesto má své vlastní zařazení. Svým obsahem se výše zmíněnému druhu chlorela pyrenoidosa velmi podobají, s výjimkou toho, že obsahují menší obsah vitamínu C a také nenasycených mastných kyselin. Účinky jsou jinak víceméně podobné.

Pozitivní účinky řasy chlorela pyrenoidosa jsou natolik významné, že nejsou důvody k tomu hledat alternativní produkt. Jedná se o nejkvalitnější dostupnou řasu na trhu vůbec. Pokud byste chtěli vyzkoušet i něco trochu jiného, právě spirulina platensis může být ideální volbou.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno