Chvála kreatinu!

Kreatin je přírodní aminokyselina, kterou můžete najít nejen v rybách, ale také v červeném masu nebo brusinkách. Slovo kreatin je ovšem nejčastěji skloňováno s profesionálními sportovci, kteří jej do svého těla dostávají především kvůli jeho pozitivním účinkům pro tělo a na jejich výkony.

Jaký vliv tedy má kreatin na naše tělo? Kromě podpory růstu svalové hmoty a její regeneraci, je dalším z efektů například zvýšení tělesné hmotnosti. Také bylo zjištěno, že zvýšení množství vody v těle po dobu užívání kreatinu korespondovalo s nárůstem tělesné váhy. Jinak řečeno, při zvýšení tělesné váhy nebyl zaznamenán žádný rapidní úbytek vody v těle. Dokonce podle
některých klinických výzkumů v dlouhodobém měřítku dochází spíše k celkovému zvýšení čisté svalové hmoty a ke zvýšení tělesné váhy. To jenom potvrzuje fakt, že pokud potřebujete snížit svůj tělesný tuk a zvýšit tělesnou váhu, neměl by kreatin rozhodně chybět ve vašem jídelníčku. Pozitiva kreatinu na vaše tělo nejsou omezeny výhradně na zlepšení fyzické výkonnosti. Bylo také vědecky prokázáno, že kreatin snižuje množství cholesterolu a triglyceridů a navíc zvyšuje hladinu HDL.

Kreatin a kofein?

Kreatin a kofein je probírané téma zejména poslední doby. Hlavně proto, že mnohé debaty byly o tom, že nadměrný příjem kofeinu do vašeho těla v podobě kávy či jiných nápojů s vysokým obsahem kofeinu má na kreatin monohydrát výrazně negativní účinky. Kofein totiž prý snižuje efekt kreatinu a dokonce se kvůli kofeinu začne kreatin ve větší míře vylučovat ze svalů. Nic ale není tak horké, jak to vypadá. Jedná se totiž o to, že pokud chceme, aby kreatin působil tak jak má, potřebuje k tomu dostatečně hydratované prostředí. A jak všichni víme, tak právě kofein má dehydratační účinky. A na základě těchto dvou nekorespondujících informací vznikl tento „problém“. Řešení je jednodušší než facka. Pokud užíváte kreatin a k tomu také kofein, musíte si lépe hlídat pitný režim.

Doplňků stravy s vysokým obsahem kreatinu je spousta. Nicméně mnohaleté a ověřené stálice jsou sázkou na jistotu. Mezi ně patří rozhodně značka MyProtein, která nabízí veškeré fitness zboží, společně s mnoha různými formami kreatinu také proteiny, spalovače tuků, sacharidy, aminokyseliny a mnohé další produkty, bez kterých by se současní vrcholoví sportovci neobešli.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno