Chybí vám energie? Přidejte si do jídla kurkumu!

Dopadá na vás vysoké pracovní vypětí? Chtěli byste pravidelně sportovat, posilovat, běhat a dostávat své tělo do lepší kondice, ale jste stále více unavení? Nevíte, jak a čím si dodat energii, aby vám vše šlo hned lépe? Nemusíte si hned kupovat doplňky stravy a drahé minerály v tabletách. Stačí do jídelníčku dodat správné ingredience. Pro doplnění energie je skvělá třeba kurkuma.

Kurkuma – žlutá nabíječka pro lidské tělo

Kurkuma je koření původem z jihovýchodní Asie. Je nepostradatelnou součástí zejména indické kuchyně. Je hlavní součástí kari – směsi koření. Nejenže má výraznou a charakteristickou chuť a pomáhá pokrmy chuťově doladit, ale doplňuje lidskému tělu potřebnou energii. Žádné rychlé cukry jako v čokoládě nebo rychlá energie z čaje. Kurkuma do těla přivádí čistou energii, která vydrží dlouhodobě. V těle totiž řeší problémy, které mají za následek ztrátu energie a kompletní únavu.

Kurkuma proti snílkovství

Přemíra cukrů nebo tablet, které jsou zdrojem „rychlé“ energie, často vede ke ztrátě koncentrace. Lidské tělo je sice nabuzené, avšak mysl ztrácí schopnost se soustředit. To se označuje jako snílkovství – tělo je sice připravené, ale mysl se nesoustředí na podstatné věci, nýbrž na zbytečnosti. Kurkuma pomáhá držet lidskou mysl v přítomnosti.

Pro zdravý chod těla

Kurkuma je skvělým zdrojem energie, přispívá k udržení bystré mysli, má i další pozitivní vliv na zdraví. Podporuje správný chod žlučníku a jater. Játra napomáhá očistit od jedů, aby lépe fungovala. Má protizánětlivé a protirakovinné účinky. Je velkým pomocníkem při nadýmání, čistí krev, snižuje cholesterol, a dokonce pomáhá při Alzheimerově a Parkinsonově chorobě.

Kurkuma se také používala a dodnes používá k barvení oblečení hinduistických mnichů. Jejich tradiční žlutooranžové obleky jsou barveny právě kurkumou.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno