Jak vybrat sportovní podprsenku?

Pro mnoho žen je při sportu jedním z nejdůležitějších kusů oblečení právě sportovní podprsenka. Musí poskytovat dostatečnou podporu, neškrtit, neomezovat v pohybu a kvalitně odvádět pot od těla.

Při sportovních aktivitách je kladen zvýšený nápor na oblast prsou, a proto je velice důležité vybrat si tu pravou sportovní podprsenku. S tím vám pomohou naše následující rady. Každá žena, která sportuje, ví, jak je nepříjemné, když jí poprsí během pohybu příliš skáče. Zejména to řeší ženy, které příroda obdařila o něco více. Sportování však nemusí být pro ženy tabu. Problém lze eliminovat nošením pevné sportovní podprsenky. Poradíme vám při nákupu. Sledujte i velikostní tabulky.

Nejdůležitější je velikost podprsenky

Abyste byla s novou sportovní podprsenkou spokojena, musíte si vybrat její správnou velikost. Podprsenka vás rozhodně nesmí příliš stahovat a zařezávat se kůže. Nesmí tvořit vybouleniny nad košíčky, na zádech ani se vám nesmí zařezávat ramínka na ramenech. Aby podprsenka plnila dobře svou funkci a držela poprsí co nejpevněji, nesmí být ani volná. Spodní lem nesmí odstávat. Pod ramínka a spodní lem musíte pohodlně vložit dva prsty. Podprsenka může míti nastavitelná ramínka.

sportovní podprsenka

Střih volený podle sportu

Sportovní podprsenka na běhání vypadá jinak, než na pilates či jógu. Na dynamické sportovní aktivity musí být sportovní podprsenka hodně pevná, košíčky má mít vyrobeny z vyšší vrstvy elastické látky a má mít široká a polstrovaná ramínka. U větších prsou mají být vyztužená, aby se zabránilo padání ramínek z ramen. Pro klidnější sporty může být sportovní podprsenka slabší, ale nedoporučujeme používat běžnou podprsenku s kosticemi. Zvolte raději bezešvé sportovní podprsenky.

Tvary a funkční materiál sportovních podprsenek

Většina modelů sportovních podprsenek má ramínka přes záda do tvaru X. Jsou vhodné i při provozování náročnějších sportů. Existují i modely klasickým rozložením ramínek. Dámská sportovní podprsenka se řadí do sekce funkčního prádla neboli termoprádla. Je vyrobena z funkčních materiálů, které od pokožky dobře odvádí pot. Nejčastěji je to polyester, polypropylen, polyamid a kvůli flexibilitě elastan. Nebudou mokré a studit, budou měkké, tvarově stálé a nemačkavé. Stačí je prát ve vlažné vodě s trochou pracího prášku a nechat uschnout. Doplnit ji lze o praktické sportovní legíny.

sportovní legíny

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno