Domů Ostatní Reklamní články Začínáme s fitness – posilování

Začínáme s fitness – posilování

Začínáme s fitness a posilováním.

Pokud jste se rozhodli pro fitness jako pro nový životní styl, jistě si kladete otázku, jak začít. V případě, že máte zájem o postupné a důkladné zpevňování jednotlivých partií těla, využijte posilovací stroje. Zařiďte si doma malou posilovnu jen pro sebe! Je důležité zvolit ten správný typ posilovacího stroje podle vašich požadavků a přání. Samotné cvičení by vám mělo přinášet potěšení, a proto je na místě se rozmyslet, co je nejvhodnější.

Domácí posilovací stroje usnadňují náročné procvičování všech svalů na těle. Navíc jsou vhodné i pro začátečníky, protože umožňují provedení technicky složitějších cviků. Také regulace obtížnosti je nespornou výhodou, stroj se přizpůsobuje každému individuálně. Většina posilovacích zařízení je skladná, takže se není třeba obávat, že byste je neměli kam uložit.

Jak na posilování břicha bez bolesti

Cítíte se po náročném tréninku celého těla často rozlámaní a bez energie? Taková situace by ale neměla nastat při cvičení na posilovacích strojích. Známým neduhem při prostém posilování bývají bolesti krční páteře, zejména při zpevňování břišních svalů. Obyčejné sedy-lehy provádí většina cvičících špatně.

A právě z tohoto důvodu byl vyvinut posilovací stroj Ab Rocket. Ulehčuje proces posilování břicha tím, že funguje jako podpora zad a tedy zbytečně nenamáhá páteř. Ab Rocket navíc spolehlivě procvičuje veškeré břišní svalstvo na rozdíl od klasického způsobu cvičení bez opory.

Maximalizujte výsledky posilování

Fitness aktivity pomáhají udržet si stálou tělesnou kondici a zdraví. Sport je výborným dobíječem energie, ale měly by se také dodržovat určité zásady, aby cvičení neztrácelo svou efektivitu:

  • Předně je důležité upravit si jídelníček a alespoň dvě hodiny před samotným posilováním nejíst nic těžkého.
  • Neměli byste ani podceňovat rozcvičku. Ztuhlé svalstvo je náchylné k poranění. Stačí se deset minut protáhnout.
  • Během jakéhokoliv sportu nezapomínejte na doplňování tekutin! Při tělesné aktivitě je vhodné pít jen čistou vodu (nejlépe neperlivou).

BEZ KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno