Domů Zdravé recepty Rady do kuchyně Čím nahradit pečící papír

Čím nahradit pečící papír

Potřebujete rychle uvařit nějako upečenou dobrotu a přemýšlíte nad tím, čím nahradit pečící papír? Máme pro vás několik osvědčených triků, které vás zachrání v každé situaci.

Pečící papír totiž může dojít opravdu rychle. A to zvláště ve chvíli, kdy ho jednoduše odmotáváte a odstřiháváte z ruličky. Myslíte si tak, že máte k dispozici ještě pěkný kus a přitom na vás vyjde sotva pár centimetrů. A co v takovém případě dělat? Rozhodně neházejte flintu do žita, možných řešení je totiž doopravdy hodně.

Kdy může pomoci alobal

Nejspíše tím prvním, co vás při náhradě pečicího papíru napadne, je právě alobal. Ne vždy jde však o řešení úplně vhodné. Pokud se totiž chystáte péct opravdu mokré potraviny, riskujete, že se na ně stříbrný materiál přilepí a vy ho poté budete z jídla jen velmi pracně dostávat. Nejdete tedy o řešení vhodné zejména pro nejrůznější měkká masa, mokrá těsta apod.

Pomoci může i voskovaný papír

Pokud nemáte po ruce papír pečící, bez váhání použijte ten voskovaný. Vlastnosti má velmi podobné. A aby dobře přilnul ke dnu plechu, řádně ho promačkejte v rukou a uhlaďte. Pomoci vám může i trochu vody, kterou na plech nastříkáte a následně na něj položíte právě voskovaný papír. Efekt bude téměř stejný, jako kdyby šlo o papír pečící.

Plech vymažte tukem a je to

Pečicí papír používáme, abychom si maximálně usnadnili každodenní pečení a vaření. Ovšem pokud to jinak nejde, jednoduše plech nebo pekáč vymažte 100% tukem, máslem apod. Samozřejmě můžete použít i olej ve spreji, jeho aplikace je totiž vůbec nejjednodušší. V některých případech je ovšem nutné na olej ještě nasypat mouku nebo jiný materiál, aby se pečené potraviny nepřilepily. Ale nebojte se, nemusíte sahat po celém pytlíku. Bohatě stačí špetka.

Vsaďte na speciální fólie na pečení

Na našem trhu jsou k sehnání i jako oboustranné a pečící papír nahradí skvěle. Mohou být silikonové nebo z obdobných materiálů. Jediný rozdíl tkví v tom, že je po upečení jídla nevyhodíte, ale omyjete a opět uložíte do spíže nebo do skříně. Investice do nich navíc bývá otázkou několika desetikorun. Takže vám při dlouhodobém používání ušetří i nemalé finanční částky. A dopřát si je můžete v různých vzorech, ale to už je jen takový bonus navíc.

Navíc můžete toho šikovného pomocníka obvykle využít i při vaření v mikrovlnné troubě nebo ho svěřit myčce na nádobí, abyste se o něj nemuseli starat ručně. A to se rozhodně hodí, co říkáte?

Kdy můžete použít obyčejný papír? Možnost tu je

Dost možná vás napadlo, zda nemůžete využít ten tvrdý hnědý papír, který se používá například na nákupní tašky. Koneckonců – tomu pečícímu se velmi podobá. Pokud chcete, použijte ho, jen si pamatujte, že při teplotách větších než 230 °C vzplane. Takže opatrně s teplotou pro pečení!

BEZ KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno